LAZER VIKING - TUNNEL VISION

24.10.2022

Plnokrevná rock'n'rollová deska bez jediného kytarového riffu? Pro Lazer Vikinga žádný problém.  

Na albu Tunnel Vision přináší písničkář koncentrovaný mix tanečního power popu a syrového new wave, vybaven armádou klasických syntezátorů a bicích automatů.

"Ze všeho nejraději mám desky, na kterých se umělec nebojí vystoupit z komfortní zóny a znovu objevovat sám sebe. Ať už se bavíme o The Juliet Letters od Elvise Costella, Trans od Neila Younga, McCartneyho II nebo o Watertown od Sinatry. Je fascinující, dostat tu možnost sledovat, jak se umělci vydávají mimo zajeté koleje do neprobádaných vod, kde se mohou spolehnout pouze na své primální hudební instinkty," vysvětluje Lazer Viking.

"Výměna kytar za syntezátory vůbec nebyl promyšlený tvůrčí krok. Potřeboval jsem se prostě distancovat od toho, kým jsem byl, abych se dokázal vypořádat s tím, co mi život postavil do cesty. Musel jsem najít nový hlas, kterým bych mohl mluvit sám k sobě. Hlas, co by dokázal zpracovat žal," pokračuje ostřílený songwriter.

Pulzující zvuk alba Tunnel Vision producenta Tunnel Vision Tomáše Havlena, slouží jako dokonalý základ pro Vikingovy brutálně upřímné texty. Skrze nezvykle krotké vokální podání písní s využitím auto-tune reflektuje Lazer Viking trauma tak otevřeně, že vám každý jeho verš udeří na solar silněji než 808 kopák.

"Nejlepší texty jsou ty, kterým stačí pár slov, aby vás roztrhaly na kusy. To mám na popu nejraději, tu stručnost a lehkost. To, jak jednoduše dokáže promlouvat ke komukoli o čemkoli," dodává hudebník.

Pro ty, kdo jsou hladoví po každém Vikingově slově, nebude Tunnel Vision lehkým poslechem. Ale ač se témata desky propadají do stále větší a větší temnoty, ozvěny stadionového synth popu 80. let, novovlnná nostalgie a těžkotonážní italo-disco basové linky se vždy vynoří v tu pravou chvíli, aby dali jasně najevo, že se z Vikingova světa všechna naděje ještě nevytratila.

"Tunnel Vision je deska především o laskavosti. Připomínka toho, že člověk, který si vaši laskavost zaslouží nejvíc, jste vy sami," uzavírá Lazer Viking.

Křest alba Tunnel Vision proběhne 5. listopadu v pražském Café V lese.

Předprodej křest alba zde: https://bit.ly/VikingDukla