LETOŠNÍ BASINFIREFEST MÍŘÍ VYSOKO, HEADLINEREM JSOU GHOST A VILLE VALO!

06.04.2023

BASINFIREFEST - 22.-25.6.2023, Spálené Poříčí. V programu je pro fanoušky přichystáno přes 50 kapel a v prodeji jsou i denní vstupenky.  

Loňský ročník Basinfirefestu dodržel, co pořadatelé při jeho obnovení v roce 2019 slibovali. Nový koncept s větším množstvím zahraničních kapel. Letos na soupisku dostali exkluzivního headlinera, jakého asi čekal málokdo. Držitele Grammy a jednu z nejžádanějších kapel posledních let GHOST, a nyní do line-upu přidávají na scénu navrátilého frontmana HIM - VILLE VALO.

Exkluzivní headliner GHOST a zároveň největší kapela v historii festivalu, pro níž se na čtvrteční večer připravuje scéna, jakou Západní Čechy neviděly, bude Luciferova kometa ze Švédska, která na festivalu odehraje jediný koncert v České republice pro rok 2023.

Papa Emeritus a jeho skupina bezejmenných ghúlů do světa hudby znovu vnesli opojnou auru tajemství a okultní mystiky spolu s hudbou, ve které se rafinovaně snoubí tvrdost a skandinávská hitovost s očarovávající melodikou. Staňte se svědky zážitku, který média označují za "euforickou podívanou" (Rolling Stone) nebo "novou generaci hvězd arén" (The Wall Street Journal). GHOST patří na rockový trůn a mezi ty absolutně největší skupiny současnosti.

GHOST jako headliner festivalu vystoupí ve čtvrtek večer, ale významná hudební událost se uskuteční i v sobotu.

V historii alternativního rocku 21. století je jen málo umělců, kteří by vrhali větší stín než finský průkopník love metalu VILLE VALO. Jeho kapela HIM patřila k nejikoničtějším a nejsvéráznějším tohoto tisíciletí a zanechala nesmazatelnou stopu v zástupu fanoušků po celém světě.

Nyní, po pár letech, když si VV vylízal rány, je jeden z nejvýraznějších a nejzajímavějších hlasů moderního rocku zpět. Jeho návratová deska má nadčasové písně i baladičnost se závanem růží i pekelné síry a je jeho skutečným znovuzrozením i zmrtvýchvstání, které ho dovede až do Poříčí na Basinfire.

Mezi další hvězdy festivalu patří australská hardrock mašina AIRBOURNE, veteráni a průkopníci crossoveru CLAWFINGER, gothenburgské ikony a spoluzakladatelé melo-deathu DARK TRANQUILLITY, mladá pětice a kapela čítající syny slavných SlipKnot VENDED, či nezastavitelná smršť energie s unikátním zvukem rebelie, kde se mísí hardcore-punk, rap, nu-metal a elektronika FEVER 333.

Dále elektro-industrial projekt PAIN Petera Tägtrena (Hypocrisy), který se zpěvákem Rammstein rozjel jeho bočák Lindemann, další ze synonym devadesátek PRO-PAIN, dojde ale i na zpestření v podobě středověké folk/darkwave hudby s moderními vlivy. Tu představí FAUN. V sestavě je též jedna z nejvýraznějších metalových kapel PARADISE LOST, jejichž hudba definovala gotický subžánr metalu, progové hvězdy HAKEN či duo thrasherů FLOTSAM AND JETSAM z USA a němečtí klasici TANKARD, kteří ve Spáleném Poříčí budou slavit 40. výročí od svého vzniku.

Basinfirefest je čtyřdenní festival a koná se ve dnech 22. - 25. června ve Spáleném Poříčí na úpatí pohoří Brd vzdáleném 20 km od Plzně. V programu je pro fanoušky přichystáno přes 50 kapel a v prodeji jsou i denní vstupenky vč. speciální edice denních lístků pro dvě osoby za bezkonkurenčně nejnižší cenu!

Vstupenky (i denní): https://basin.cz/

FB event: https://fb.me/e/4T6YUkdoP

Aktuálně potvrzené kapely: Airbourne, Butcher Babies, Catastrofy, Cerebral Extinction, Clawfinger, Dance With The Dead, Dark Gamballe, Dark Tranquillity, Driák, Decapitated, Dust Bolt, Faun, Fever 333, Flotsam & Jetsam, Frozen Poppyhead, Gaerea, Ghost, Godless Truth, Haken, Jungle Rot, Knife, Laid To Waste, Mallephyr, Pain, Paradise Lost, Pestilence, Pro-Pain, Queensrÿche, Riverside, S.D.I., SpiritWorld, Sunset Trail, Tankard, The Fialky, The Raven Age, Urne, Vektor, Vended, Vomitory, VV a další