LOVEBRAND ROCK FOR PEOPLE ROZŠIŘUJE SVÉ AKTIVITY O BOOKINGOVOU SEKCI CZ/SK KAPEL

30.08.2023

Pořadatelé největšího tuzemského festivalu Rock for People rozšiřují paletu svých aktivit o novou divizi. Nově nyní kromě festivalu a celoročního pořádání koncertů zastupují čtyři české kapely pod hlavičkou Rock for People Booking. 

"Stále hledáme nové příležitosti a možnosti, kam se posouvat. Tato myšlenka vznikla na základě přátelství se skvělými kapelami, které máme rádi, a se kterými dlouhodobě spolupracujeme," komentuje ředitel Ameba Production Michal Thomes, a dodává: "Beru to jako přirozený vývoj našeho vztahu a těším se na vzájemné souznění." Tou první nemůže být nikdo jiný, než pražská parta John Wolfhooker, jejíž energická vystoupení jsou s festivalem Rock for People již neodmyslitelně spojena. "Rock for People je naše srdcová záležitost ve všech směrech. Mají skvělé fanoušky, pravidelně vozí ty nejlepší interprety. Kým jiným se nechat zastupovat, než právě jimi?" říká s úsměvem k nové spolupráci baskytarista a zpěvák kapely Filip VIček.

Pořadatelé si dále pod svá křídla vzali indie-popové stále rostoucí hvězdy I Love You Honey Bunny, elektrizující čtyřčlennou rockovou kapelu .themayrevolution a originální music projekt Radosta, který spojuje hudbu a ikonickou českou kinematografii v podobě legendárního filmu Kulový blesk. Bookingu RfP kapel se ujímá dlouholetá členka RfP týmu Karolína Blažková: "Jsem nadšená z nové příležitosti dostat víc mezi lidi to nejlepší z české hudební scény. S většinou z těchto kapel jsem byla již v minulosti v kontaktu a už teď vím, že nám to bude skvěle fungovat."

Michal Thomes se již několik let osobně stará o "bejbypankovou" kapelu Kašpárek v rohlíku, která je jeho srdcovou záležitostí. Jako svůj relax u Kašpárka zastupuje funkce jako bedňák, řidič dodávky, nebo merch guy. Na kontě má dokonce i texty k několika písničkám.

JOHN WOLFHOOKER

Kluci z kapely sami sebe popisují jako alt-rockový salát kořeněný progresivními breakdowny a popovými melodiemi. To vše servírováno velmi energickými živými vystoupeními. Za dobu své existence kapela natočila čtyři studiová alba spolu s více než 20 videoklipy převážně produkovanými bubeníkem kapely Adrianem Janečkem. Na svém kontě mají vystoupení na velkých festivalech a turné po celém světě včetně hlavní stage na festivalu Rock for People (CZ), Envol et Macadam (CAN) nebo Sziget (HU) a support kapel Rise Against, Hollywood Undead, Our Last Night nebo Enter Shikari a turné po celém Německu s The Hirsch Effekt.

Jejich album 313″ z roku 2019 bylo nominováno na Ceny Anděl v kategorii Rock. V roce 2021 vydali John Wolfhooker singl "Tidal Wave" společně s největším jménem současného českého pop/rapu – Benem Cristovao. Tento singl se probojoval do hlavní rotace na největším českém mainstreamovém rádiu Evropa 2, kde vydržel 6 měsíců. Stejný rádiový úspěch zaznamenal i pop-punkový tribute "1999" z EP "626".

Aktuálně kapela koncertuje se svým čtvrtým studiovým albem "The New Past", které bylo kompletně nahráno v jejich vlastních studiích Pidgeon Records, mixováno a produkováno kytaristou kapely Ronaldem Janečkem.

I LOVE YOU HONEY BUNNY

Pražská indie-popová kapela, která nejen svými anglickými texty ale i ambicemi a zkušenostmi překračuje hranice České republiky. Mají za sebou více než 400 koncertů po celé Evropě, turné v Kanadě i účast na prestižních světových festivalech jako jsou Sziget (Maďarsko), Envol et Macadam (Kanada) nebo tuzemské prestižní akce Rock for People a Colours of Ostrava.

Letos v dubnu vydali své druhé album We Just Had a Wonderful Time, které vzniklo pod producentským dohledem Koena van de Wardta (Klangstof) a Stevena Grahama Ansella (Blood Red Shoes) na pomyslné ose Praha – Amsterdam – Brighton. Doprovázejí ho dva videoklipy ke skladbám Lose Control v kulisách Hotelu Thermal v Karlových Varech a Last Chance v prostředí libereckého vysílače Ještěd. Retro vizuální identitu dotváří také přebal alba v podobě stylizovaného jaderného kufříku ze studené války v kombinaci s názvem "We Just Had a Wonderful Time." Album se tak mimo jiné snaží o reflexi současné politické situace v Evropě.

.THEMAYREVOLUTION

.themayrevolution je elektrizující čtyřčlenná rocková kapela, která je proslulá svým drsným zvukem, vysokooktanovými živými vystoupeními a hlubokými introspektivními texty. Publikum uchvacuje fúzí garážového rocku nebo alternativních rockových vlivů a inspiraci čerpá od uznávaných kapel jako Cleopatrick, Boston Manor a Highly Suspect.

Na scénu vtrhla pardubická kapela se svým debutovým EP "Reborn", které vyšlo v roce 2018 a zaujalo hudební nadšence po celé republice. V období covidu rozhodně nesložili ruce do klína a naopak spojili své síly s uznávaným producentem Damianem Kučerou ze Skywalker, kdy v se roce 2021 pustili do nahrávání svého druhého EP. První singly kapele přinesly značné uznání, vynesly jí prestižní místo v globálním playlistu Spotify "ALL NEW ROCK" a upevnily její pověst v rámci české undergroundové scény.

V listopadu 2022 ".themayrevolution" vydali své očekávané EP "DEAD INSIDE", podmanivou kolekci, která se noří do nejtemnějších zákoutí lidské psychiky. Vydání se setkalo s nadšeným ohlasem, což mělo za následek několik vyprodaných koncertů po celé České republice a prominentní vystoupení na renomovaných festivalech jako Rock for People a KVIFF.

Díky svému syrovému talentu, neutuchající energii a podmanivé pódiové prezentaci si ".themayrevolution" nadále razí cestu jako vycházející síla na poli rockové hudby. Jejich hudba rezonuje s publikem na hluboké úrovni a nabízí katarzní a vzrušující zážitek, který zanechává trvalý dojem. Kapela se i nadále snaží posouvat hranice a vytvářet hudbu, která vyvolává intenzivní emoce a spojuje se s fanoušky po celém světě.

RADOSTA

Fanoušci tvorby Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka by měli zpozornět. Je tu movie rock. Nic takové jako Radosta na scéně není. Unikátní koncepční projekt představuje neslýchanou kombinaci těch nejlepších hlášek z legendární komedie KULOVÝ BLESK a osobité rockové hudby, v čele se saxofonistkou Klárou "Brazilskou" Heřmanovou. V květnu vyšlo kapele u Indies Scope Records album Dvanáctisměna, které je hudebním tributem filmu Kulový Blesk.

Každá skladba desky se zabývá jednou bytovou jednotkou, která se ve filmu stěhuje. Svůj prostor dostane paní Jechová, inženýr Severín, "směroplatná" Máňa, Operní Mistr Bílek a další postavy. Milovníci této legendární komedie zažijí svůj film zpracovaný ojedinělým způsobem a v nebývalém rozsahu. Kapela Radosta sklidila uznání především svým druhým klipem "Máňa", v němž si zahrála samotná herečka Daniela Kolářová. Ta ve filmu ztvárnila paní Knotkovou. Klip kapela věnovala podpoře hospicové péče v ČR.

Více informací: https://rockforpeople.cz/cs/booking/