MANUAL "PŘIPRAVILI PŮDU" PRO NAZARETH

09.02.2020

Kapela Manual odehrála svůj velký koncert na výbornou 

V krapet nelehké situaci se v sobotu v pardubickém Ideonu ocitla hradecká hard rollová kapela MANUAL. A to v roli předkapely slavnějšímu headlinerovi, skotským NAZARETH. Na Nazareth vyrazili hlavně "pamětníci starého dobrého rocku" a tomu odpovídal i věkový průměr (odhadem 55+). Předkapelu, ať by to byla jakákoli, brali mnozí z nich jako nucené zlo, které musí přetrpět, než zazní hity Dream On a Love Hurts.

Nutno ovšem dodat, že na vystoupení Ády, Mirece, Pigiho a Doktora dorazilo skalní komando jejich fanoušků, které v závěru vystoupení vypálilo několik plyšákových projektilů.

Koncert byl vyprodán a publikum bylo usazené na židlích.

Zpočátku vlažný potlesk nabýval s přibývajícím časem na intenzitě a v řadách diváků se rozsvítily displaye mobilů a ve webových vyhledávačích se začal objevovat název Manual. Kapela zaujala svou tvorbou, melodickou, chytlavou muzikou na pomezí rocku a metalu. Autorské sklady Rockovej táta, Rohatej, Píseň pro živý. Vojáci, baladická Snad nás nenajdou, Pekelný Vánoce... a další zazněly během hodinky, kterou měla kapela k dispozici.

Manual je zvyklý na kontakt s publikem a vzájemnou symbiózu. Atmosféra na jejich vystoupeních bývá úplně jiná.

Kapela je zvyklá na menší stage, v Ideonu se nám na pódiu zdála trochu ztracená a statická. Normálně běhá Áda s kytarou za hlavou po stolech mezi půllitry a legendární jsou jeho výskoky... návštěvníci tančí, hrozí a zpívají s kapelou...

MANUAL se však i přes tyto skutečnosti zhostil své role na výbornou a určitě načerpal do svých řad po této akci nové fanoušky. Pro skupinu to byl určitě velký den s velkým "D". Přejeme jim hodně zdaru a úspěchů v muzikantské budoucnosti. 

Manual na to má, jak hudebně, tak lidsky. To, že "kluci" hrají i srdcem  je  vidět i slyšet...