MANUAL

25.12.2019

MANUAL bude 30.11.2019 "rollovat" a křtít novou placku

Dnes slaví narozeniny hlavní kytarista a zpěvák kapely MANUAL Vašek "Áda" Brzek. I při této příležitosti jsme s kapelou udělali následující rozhovor, ve kterém se můžete dozvědět více o muzice, kterou nám skupina úspěšně "servíruje", o novinkách,nejbližších plánech a akcích.

1. Poslední dva roky jedete na "vítězné vlně". Výhra v SUMO Rock, natočení nového CD, videoklipu, vyhráli jste nominaci na support před NAZARETH, spousta odehraných koncertů, máte novou zkušebnu ... Co chystáte pro své fanoušky?

Máme přichystánu kupu věcí- s novou zkušebnou přišla i práce na nových věcech, takže se můžete těšit na nějaké změny v playlistu, dále jsme zainvestovali do pódiového vizuálu, což poznáte, když se přijdete podívat na koncert a také jsme nechali vyrobit nějaké další edice triček, takže se všichni můžete nově oháknout.

2. 30.11.2019 připravujete akci - "Předadventní rolování", a to se zajímavými hosty - ROXOR, ECLIPSIS, objeví se Luboš Suchánek, Honza Havlíček, Viktor Kratochvíl. Mezi vašimi fans se objevují spekulace, zda nepůjde náhodou o křest nové placky ... je to pravda, že jste v "utajení" natočili nový materiál ?

Sakra, jestli ona nás někde nevyslechla sojka práskačka. Je to tak, jelikož letos máme deset let od první desky, rozhodli jsme se, že spácháme kompilačku, která se bude jmenovat Deset kvaltů: best of 2009-2019, na kterém kromě největších fláků budou i dvě zbrusu nové písně. Pokřťena a k mání bude na již zmiňovaném Předadventním rollování 30.11. v CC Lucie v Hradci Králové.

3. Na e-bazoši jsem náhodně zahlédl inzerát o prodeji kyrového aparátu. A byl tak jako inzerující uveden Vašek Brzek (zpěvák, hl. kytarista...)... Neplánujete snad žádné změny v sestavě, když teď kapela tak šlape ?

He he, k tomu mohu jen říct, že aparát je již prodán, ale Václav nikoliv. Změny se chystají a včas se vše dozvíte.

4. Teď k "zaškatulkování" vaší hudby - uvádíte hard&roll ? Máme si to představit jako mix hard rocku + rock n´rollu ?

V zásadě jo, snažíme se kombinovat tvrdší, sypavější polohu s více houpavější a vzdušnější. Myslím, že díky tomu repertoár nezní na jedno brdo a že si tak lze celou desku nebo celý koncert patřičně posluchačsky a pařičsky užít.

5. Poslední proč a jak vznikl MANUAL ? Podle stylu řízení (automat je pro blondýny), nebo střet manuálně pracujícího člověka a intoše z kavárny, anebo je to zaměřeno, jak je v rocku zvykem, jako hudba pro lidi živící se rukama ?

Původně za tím byla naše averze k samohrajkám a samplům. Chtěli jsme zdůraznit, že všechny tóny a zvuky tvoříme prstama, hlasivkama, mozkem a vůbec celým člověkem a že technické vybavení naší hudbě pouze slouží. Dnes jsme vůčí samplům otevřenější, ale vždy bude platit, že na pódiu a na deskách si jádro pudla poctivě oddřeme a případnou samplovou výpomoc použijeme pouze na dobarvení.

Díky pánové za rozhovor... ať vám to "rolluje" dle vašich představ a těšíme se na koncert v Lucii. A Vaškovi vše nejlepší a hodně zdaru v osobním i muzikantském životě.