MARTIANS VYDÁVAJÍ NOVÉ ALBUM „YOU ARE HERE“

02.12.2021

Nové album bychom rádi  věnovali všem, kteří v těchto dnech prožívají těžké časy. 

Martians je pražská alternativní rocková kapela z České republiky. Přestože se za oběma hlavními protagonisty skrývá mnoho hudebních počinů (např.Mindwork, Between The Planets), samotná kapela je poměrně mladá.

Duo (Martin Schuster a Martin Spacosh) se poprvé setkalo v roce 2016 na akci hudebního webzinu MarastMusic v jedné pražské hospodě.

Od té doby se objevilo mnoho hudebních nápadů a začaly vznikat první písně. První z nich se jmenovala " Conjuring" Heavy prog metalový kousek plný změn a spletitých pasáží. "Nejdřív jsme si mysleli, že Conjuring nastíní náš budoucí vývoj jako kapely. Nemůžeme být dále od pravdy.:)" říká Martin Schuster.

Začátkem roku 2018 se zrodila další píseň - "Story of the End", která je spíše elektrorockovou baladou. Píseň zaujala populární rozhlasovou stanici Radio1, která ji mnohokrát odvysílala. Od té doby se hudební styl Martians víceméně ustálil.

"Najednou jsem tušil, že to, co budeme dělat, bude muzika na bázi alternativního rocku. "Story of the End" odstartoval tvůrčí proces, jehož výsledkem je aktuální album "You are Here".

Začátkem roku 2021 Martians pracují na živé prezentaci "You are here" společně s živou kapelou složenou z talentovaných muzikantů z Prahy a okolí. V plánu je také videoklip a nahrávání "Live from studio".

Martias se spojili s kreativním výtvarníkem Alešem Fulínem, který má na triku obal alba a celkovou grafickou úpravu.

Martians tvoří:

Martin Schuster - zpěv, kytara, basa, produkce

Martin Spacosh - kytara, produkce


Nahrávání "You are Here" :

Nahrávání a produkcc - Martians

Nahrávka bicích - Roman Vícha ve studiu Svarov

Mix a mastering - Matous Godik

Grafika - Ales Fulin

Foto - Sachtikus


You are here - set list:

1. A Soul of New Days

2. Deceiver

3. Freedom Ahead

4. Lucid

5. Abusing the Muse

6. Worm Nest

7. Leave Me Alone

8. Story of the End

9. Goodbye Song


"You are here" je výsledkem 2letého hudebního hledání, improvizace a vzájemné inspirace Martina Schustera a Martina Spacoshe.

Texty alba jsou založeny především na obtížných tématech, jako jsou složité vztahy, životní trápení nebo pocit ztráty, ale je zde také neumírající naděje a víra v nové a lepší začátky.

Martians: " Věříme, že s tímto albem se nám podařilo vytvořit něco smysluplného. Něco, co je dojemné a hudebně složité zároveň. Rádi bychom jej věnovali všem, kteří v těchto dnech prožívají těžké časy."