METALCORE NIKDY NEZEMŘE… JEHO ŠPIČKA MÍŘÍ DO PRAHY

04.11.2022

Velkolepý večírek BURY TOMORROW, AUGUST BURNS RED a NOVELISTS bude hostit MeetFactory!

BURY TOMORROW, AUGUST BURNS RED, NOVELISTS

14. 11. 2022 - Praha, MeetFactory

FB event: https://fb.me/e/1uMsSIhiD
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/387

Vrchol metalcore moderny v Praze. Velkolepý večírek BURY TOMORROW, AUGUST BURNS RED a NOVELISTS bude hostit MeetFactory!

Metalcoroví hitmakeři BURY TOMORROW před čtyřmi lety vydali desku "Black Flame", která je už potřetí katapultovala do UK Top 40. Pro heavy kapelu více než úctyhodný úspěch. Také je dovedla k impozantnímu turné, které v Londýně vyvrcholilo mega show v ikonickém Roundhouse.

Očekávaná šestá deska je už dva roky venku. I když někdo namítá, že se na ní Bury lehce opakují, "Cannibal" pro kapelu znamená další krok. Výsledkem je prozatím nejtechničtější a silně hymnické album, kterému produkční tým vdechl šedší a hlubší tón. Však zpěvák a textař Dani Winter Bates jako jeden z největších diskutérů témat okolo duševního zdraví do ní tentokrát vtiskl veskrze své zážitky, neb jeho slovy "šlo o proces osobní katarze, prožíval jsem jedny z nejtemnějších období." Záměrně upustil od všech metafor a neprůhledných sentimentů a pojmenovával věci přímo, aby lidem sdělil, že ve svých problémech nejsou sami. "Chci, aby lidé viděli světlo ve tmě," říká.

Jistěže, až vlastním prožitkem dokážete textům dát osobní vtisk, a pokud se takováto sdělení spojí s chytlavou, dobře složenou muzikou, síla a zásah sdělení je neoddiskutovatelný. A byť Briti na "Cannibal" využívají podobnou formulku, opět naložili porci neskutečně chytlavých, hitových a přitom heavy skladeb, což se potolikáté v řadě také nepodaří komukoli. A že jsou BURY TOMORROW ve formě, potvrzují jejich dva nové singly k sedmé desce, která vyjde v březnu.

BURY TOMORROW prostě stále stoupají vzhůru a se svou emotivní bouří plnou melodií, nakopávajících riffů a hymnických zpěvů se stávají jednou z nejzásadnějších britských kapel, díky níž metalcore nikdy nezemře.

Na jeho přežití a rozvíjení se rozhodně podílí AUGUST BURNS RED, nominanti dvou Grammy a jedna z nejinvenčnějších žánrových kapel. Tihle týpci z Pensylvánie ani na devátém albu nepřestávají udivovat, kolik nápadů dokáží dostat ne do alba, ale do jednotlivých písní.

I když ABR drží formu melodického metalcore, nedílnou součástí jejich projevu je silný vliv z progresivních směrů. Strukturálně bohaté písně s technickými melodiemi a rozhozenými breakdowny doplňují nečekané výměny mezi nástroji i podivné timingy. Je tedy až s podivem, že hudebně náročnější kapela je tolik populární a že má stamiliony poslechů a několikrát se umístila v Top 20 žebříčku Billboard, což samozřejmě zároveň hovoří o naprosté výjimečnosti této americké pětice.

Náhradou za nečekaně odpadlé Miss May I jsou populární NOVELISTS, moderní kvarteto z Paříže, Berlína a Herne, které vzniklo v roce 2013. Pro ty, co se s kapelou setkávají poprvé, jedná se o moderní progresivní metalcore, kde si užijete jak hitový podtón, elektro-podkresy, tak rytmické vychytávky a lámané stěny narážející až do djentu.