METANOL JE V ZAJETÍ!

30.06.2024

Popmetanolová čtveřice Metanol vypustila do světa další singl - a jak již nadpis napovídá, jedná se o skladbu V ZAJETÍ.

Skladba rychlejšího tempa je tak v pořadí třetím singlem od posledního vydaného alba Empatie a zdá se, že o nápady není nouze. Klip se odehrává ve virtuální realitě a frontman Viktor Kratochvíl k němu dodává:

"V dnešní době trávíme stále více času v online prostoru, na sociálních sítích, sledováním videí, čtením článků, jako je i tento, a v tom samém čase, kdy jsme myšlenkově v online prostoru, máme mnohdy kolem sebe své nejbližší a náš společný čas nemilosrdně utíká. Bohužel ale dnes už život bez sociálních sítí znamená, že jsme naopak odstřiženi od těch, které máme rádi, ale nejsou nám na blízku. Chceme o nich mít přehled, těšit se z jejich radostí a být s nimi v kontaktu. Hledání rovnováhy reálného a virtuálního světa je pro mnohé lidi těžké, zejména pro mladou generaci, která je opravdu "v zajetí". Ačkoliv jsou obklopeni rodinou, kamarády, spolužáky, jsou i přesto pohlceni obrazovkou mobilního telefonu a jsou tak defakto sami, ve virtuální bublině, sami, ztracení. Na to se snažíme upozornit videoklipem, kde místo opravdového hraní s kapelou raději zapnu VR brýle a zahraju si s nimi karaoke hru. Snad se vám všem, kdo čtete tyto řádky, daří držet rovnováhu mezi reálným a virtuálním světem!"

Videoklip byl představen široké veřejnosti v pořadu Dobrý večer, který byl vysílán televizí A11 ve středu 26. 6. 2024. Součástí premiéry videoklipu byl také rozhovor kapely s Michaelem "Vrtulníkem" Viktoříkem a speciálním hostem, Taťánou Kuchařovou. Na konci pořadu kapela zahrála dvě své skladby naživo.