MICHAEL SCHENKER ODMÍTL WHITESNAKE, OZZYHO, MOTÖRHEAD, AEROSMITH I THE ROLLING STONES…

01.02.2020

Michael Schenker pro časopis ROCK CANDY - "Nechci se učit riffy jiných kytaristů!"

Na začátku 80.let požádal David COVERDALE tehdejšího manažera kapely Michael Schenker Group (MSG) Petera Mensche, aby Michaela Schenkera (sólová kytara) a Cozyho Powela (bicí) přivedl do skupiny WHITESNAKE. Měli nahradit Bernieho Marsdena a Mickyho Moodyho. To Michael odmítl s tím, že pokud s ním chce David Coverdale hrát v jedné kapele, tak ať on vstoupí do MSG....

Spolupráce Schenker/Coverdale se nekonala a rockoví fanoušci si tak mohou jen představovat, jak by se případné spojení těchto dvou velikánů vyvíjelo a jaká muzika by z jejich vzájemné symbiózy ve studiu a na pódiu vznikla.

Schenker odmítl spolupráci s Ozzym po tragickém úmrtí Randyho Rhoadse. Post hlavního kytaristy mu nabídl Lemmy Kilmister, v roce 1979 měl zase nahradit Joea Perryho v Aerosmith. Byl požádán, aby se dostavil na konkurz u The Rolling Stones...

V rozhovoru pro The Bigfoot Diaries v roce 2011 Michael řekl: " Aerosmith , Ozzy Osbourne nebo jakákoli jiná slavná skupina by pro mě nebyla dobrá. Vždycky by to znamenalo , že se budu muset učit riffy jiných kytaristů. Já jsem se narodil, abych tvořil, skládal a hrál svou hudbu ! "

Michael Schenker oslavil před pár týdny 65 let. Hrál ve skupinách SCORPIONS ( tu založil jeho bratr Rudolf), UFO, MSG, vydává sólová alba, účastní se řady projektů. Umístil se na 22.pozici v žebříčku 100. nejlepších kytaristů všech dob (2004,  časopis Guitar World).

V dubnu tohoto roku se plánují k 50.výročí účinkování Michaela Schenkera na scéně 4 koncerty ve Velké Británii ( Revelation Tour), 2 ve Španělsku a po jednom ve Švýcarsku a Nizozemí. Toto mini turné odehrají v sestavě :

Michael Schenker - sólová a doprovodná kytara
Gary Barden, Robin McAuley, Doogie White, Ronnie Romero - zpěv
Steve Mann - kytara/klávesy
Chris Glen - basa
Bodo Schopf - bicí

Jako speciální host se objeví Phil Cambell & Bastard Sons