MIKE STARK (STORMBURNER)

28.12.2019

Chceme ve vás probudit vikingy!!!

Exkluzivní rozhovor nám poskytl Mike STARK, zpěvák švédské heavy metalové kapely STORMBURNER. Kapela chystá vydání debutového alba Shadow Rising. A právě o nové placce, stejně tak o začátcích kapely je naše povídání.

Za zprostředkování kontaktu a pomoc s rozhovorem patří dík rockerovi každým coulem, známým pod jménem Standes Lelo.

1.Ahoj Majku, "SHADOW RISING" je vaše nové album, které vyjde oficiálně 6.prosince prostřednictvím Pure Steel Records. Bude na něm 10 skladeb. Jak dlouho jste na materiálu pro album pracovali ? Jak vznikaly skladby, společně, nebo někdo z vás již přišel s hotovým nápadem a ostatní se jen přidávali se svými party ?

Mike: Ano, Shadow Rising je naše debutové album s kapelou Stormburner. Pracovali jsme na něm skoro 3 roky. Za většinou návrhů skladeb je náš kytarista Tommi. On obyčejně přichází s návrhem na melodii refrénu.V některých případech se na riffech a psaní skladby podílí náš hlavní kytarista Mats.

2.Kdo je hlavním autorem hudby a textů ? Co pro vás bylo inspirací a sledujete předat svými songy nějaké poselství posluchačům ? Jde o hrdinství a statečnost Vikingů?

Mike: Tommi je hlavním autorem skladeb a textů , stejně i vokálů. Řekl bych, že největší inspirací pro toto album byla naše láska k heavy metalu a stejně tak úžasná metalová komunita z celého světa. Poselství, které chceme předat prostřednictvím naší hudby je síla a moc. Chceme, aby naše hudba probudila bojovníka v každém fanouškovi heavy metalu. Chceme ve vás probudit Vikingy !

3.Majku, netajíš se svým obdivem k Manowaru.... Jaké kapely a zpěváci měli na tebe ještě vliv ?

Mike: Jo, Manowar je moje nejoblíbenější kapela. Ale inspiraci hledám i u jiných skupin, jako je Iron Maiden, Judas Priest, Hammerfall, Saxon,Dio. Rovněž mám dost rád Sabaton, můžu říct, že je pro mě inspirací, Líbí se mi struktura jejich skladeb a Joakimovy vokály.

4.Můžeš nám říct něco o svých hudebních začátcích? A co tě nasměrovalo k heavy metalu ?

Mike: Tommi a já jsme se potkali v roce 2016 a rozhodli jsme se , že vyzkoušíme společně vytvořit kapelu. Měli jsme toho oba dost společného. Kapely, ze kterých čerpáme inspiraci a taky podobné vize o tom, jak by kapela a spolupráce v ní měla fungovat. Vytyčili jsme si krátkodobé a dlouhodobé cíle , a to všechno ještě předtím, než jsme měli v kapele další členy. K heavy metalu jsem se dostal v roce 1984 To mi bylo pět. Můj otec mi ukázal kapely jako Kiss, Twisted Sister, Judas Priest, Black Sabbath, Ozzy Osbourne. V té době jsem videa sledoval na VHS a snažil jsem se malovat si obličej jako Gene Simmons. A místo kytary jsem používal tenisovou raketu.

Majku, díky za rozhovor a hodně štěstí . ROCK ON !!!