MY PULSE : PODPORUJTE HUDBU, KTERÁ SE VÁM LÍBÍ !

25.01.2021

Kapela My Pulse odpálila rok 2021 novým videoklipem "Vůdce".

Crossover metalová parta z Valašských Příkaz působící na hudební scéně od roku 1997. Za dobu svého působení vydala při alba a tři proma. Posledním hudebním počinem je EP s názvem "Jsme Z5", které vyšlo loňském roce.

1. ledna tohoto roku vypustila kapela do světa nový videoklip s názvem "Vůdce". Za tři týdny na Youtube má přes 4.500 zhlédnutí. To není vůbec špatné. Crossoverový "nářez" se vším všudy. Žádný umíráček, zpomalený tep. Sakra dobře znatelný a bušící puls.

Kapela MY PULSE hraje ve složení:

Zpěv,Kytara - TONE.ZONE

Kytara - SMRŤÁK

Basa - Kuba Šimoník

Bicí - Pavel Číž

S kytaristou Smrťákem jsme hodili řeč o novinkách v kapele, hudebním směřování, diktátorech a na řadu přišly i nějaké drby ze života skupiny.

1. Smrťák, Tone.Zone a pak bubeník Pavel a basák Kuba plným jménem... čím to, že je rytmická složka kapely bez přezdívek? A pokud už je mají, tak sem s nimi.

Pavel s Kubou jsou v kapele poměrně krátce, takže na svoji přezdívku teprve čekají. Věřím, že nějaké vhodné umělecké jméno jim brzy najdeme.

2. MY PULSE - jak se zrodil název kapely a co jste s ním chtěli říct? Byly i jiné varianty názvu? Jak jste se seznámili a dali dohromady?

Historie My Pulse je poměrně bohatá. My Pulse vlastně vznikl přerodem tehdejší "zábavové" kapely Ympulz, kdy se složení kapely nezměnilo, chlapi se ale rozhodli jít jinou cestou a pracovat na vlastní tvorbě. Takže jenom relativně malou přesmyčkou vznikl z původního názvu dnešní My Pulse.

3. Když tak počítám, skupina se pohybuje na hudebním kolbišti cca 24 let. To je dost dlouhá doba. Co považujte za svůj největší úspěch? Pomysleli jste si, že to potáhnete tak dlouho?

Úspěch je už to, že to pořád dokážeme táhnout dál. Že pořád dokážeme najít sílu a chuť se sejít a tvořit. Samozřejmě jsou určité milníky v podobě účasti na velkých festivalech atd., ale úspěch je pro nás vlastně každá vydaná skladba nebo deska, která se dostane ze zkušebny ven mezi lidi. A pokud se nám vrátí pozitivní ohlasy od fanoušků a posluchačů, pak je to to, co nám dodá další energii a chuť se posunout zase dál.

4. My Pulse jsem objevil v programu na Masters OR 2016, v "promo" čase mezi formacemi Anacreon a Blue Rocket. Jak jste si to užívali na tak prestižním podniku a potkali jste se s někým "slavným"?

Hraní na tak velké akci je pro kapelu našeho formátu vždycky něco extra. Skvělá zkušenost, velké pódium, spousta lidí, ale na druhou stranu i odpovídající dávka stresu a pocitu povinnosti na maximum využít příležitost a nezkazit to. Je to svým způsobem prestiž. Co se týká setkání s někým slavným, tak asi nejvýraznější je vzpomínka na zimní MoR 2015, kde jsme měli společnou šatnu s Francouzi Dagoba. Super byla taky naše krátkodobá spolupráce s bubeníkem Martinem "Marthusem" Škaroupkou, se kterým jsme měli možnost odehrát několik akcí např. i v rámci jeho tehdejšího turné s Titanicem. Marthus je opravdu kapacita a člověk s obrovskými zkušenostmi a úsměvné bylo například zákulisí na Metalfestu 2017 v Plzni, kdy ho všichni ti slavní muzikanti ze světových pódií zdravili jako největšího kámoše a okamžitě se s ním dávali do řeči. Bylo příjemné tam být v jeho společnosti. (úsměv)

5. Nový videoklip "Vůdce" je docela aktuální zobrazením dnešní doby, kdy se stále více moci koncentruje do několika málo rukou...spousta občanů ráda vymění své svobody za pevný řád, předem daná pravidla a nalajnovanou budoucnost. To je ale skrytá cesta do pekel ... Co vás inspirovalo k napsání skladby "Vůdce"?

No my vlastně nejsme nijak politicky zaměřená kapela a myslím, že jsme ani nikdy nebyli. Ale to téma je rozhodně velké a řekl bych, že nezobrazuje jenom dnešní dobu, ale týká se vlastně celé historie lidstva, které jak se zdá, se nikdy není schopné poučit. Tak proč o tom nenapsat skladbu??

6. Hudba, nejen v covidovém temnu člověka neuživí. Jaké jsou vaše profese a čím si vyděláváte na chléb náš vezdejší?

Bohužel neuživí (smutný úsměv). Naopak, tím že se snažíme udržovat techniku a vybavení na profi úrovni a chceme, aby to co produkujeme, mělo co nejlepší kvalitu, musíme nemalé prostředky do kapely investovat. Čím se živíme? Tonda podniká, já a Kuba jme oba zaměstnaní jako kancelářské krysy (technici) (smích) a Pavel studuje. Všechno se ale z vlastních zdrojů financovat nedá. V roce 2016 jsme například pro financování desky a klipu využili crowdfoundingovou kampaň na Startovači.

7. Máte nový klip, relativně "čerstvé" EP. Jaké jsou další plány kapely?

Poslední "velké" CD jsme udělali v roce 2016. Od toho roku byly v My Pulse těžké časy v podobě hledání nových členů a stabilizace mančaftu. V průběhu tohoto období se nám podařilo dát dohromady a nahrát alespoň pět skladeb pro EP v roce 2019. V roce 2020 jsme pak jako ochutnávku v novém složení nahráli tři nové skladby. Logicky bychom rádi udělali co nejdřív plnohodnotné CD a s novým materiálem natočili další klipy. Chceme taky zapracovat na propagaci a dostat značku My Pulse víc mezi lidi. To je asi náš největší cíl.

8. Jak se v My Pulse "vaří" muzika? Kdo je autorem, kdo přichází s nápady na muziku, píše texty? Je to individuální, nebo jde o společné dílo?

V minulosti to byla hodně společná práce na zkouškách. V posledních letech ale právě kvůli personálním problémům ta společná tvorba moc nefungovala a ty poslední věci jsou individuální práce většinou od Tondy. Texty a zpěv to je pak výhradně Tondova parketa, jak u nových věcí, tak v minulosti. Ale nápady na muziku máme všichni a chceme určitě dát do budoucna zase větší prostor společné tvorbě.

9. My Pulse - hudební vzory, inspirace a s kým byste chtěli jet společné turné, pokud by to bylo možné (česká/zahraniční kapela)?

Těch vlivů je strašně moc pochopitelně - od Rammstein, Slipknot, Korn přes Townsenda, Panteru, Gojiru, Dream Theater a miliardu dalších. Všichni v nás zanechali větší nebo menší stopu. Ale představa jet na turné s někým z těchto gigantů, to je naprosto mimo realitu a ani to snad nedokážu (smích). Ale naopak představa, že si české známé kapely přejí jet na turné po boku My Pulse, to už je jiná věc.

10. Kdy se Smrťák rozhodl vzít do ruky kytaru? Tvoje první kytara, první koncert? Tvůj hudební vzor?

Já jsem měl bigbítový základ v rodině, hrát jsem ale začal až od nějakých 16 let. Moje první nahrávka byla tehdy na čtyřstopák. Hráli jsme Judasy - Breaking the Law, na španěly a jako bicí jsme měli plastový kýbl a posilovací péro jako hajtku. (smích)

V první "opravdové" kapele jsme se pak učili na převzatých věcech, pak mě ale draftovala legendární thrashová parta Substance Of Change a s hraním převzatých věcí byl konec. Myslím, že hraní v S.O.CH. mě dokonale zformovalo s opravdu silným vlivem kombinace progresivních Meshuggah, Dream Theater a Pantery. Moje první kytara byla půjčená Jolana Diamant a později jsem si našetřil na pekelnou B.C. Rich Warlock.

11. Jaký nástroj a příslušenství používáš?

V My Pulse jsme někdy v roce 2015 přešli celá kapela na in-ear systém a za mě to byla nejlepší věc, co jsme mohli udělat. Teď hrajeme pěkně v tichosti do uší a je to luxus. Máme vlastní odposlechový mix a stejný zvuk do uší ať už na zkoušce anebo na jakékoli live akci, to je paráda. Moje aktuální vybavení - kytara Ibanez RGIF7, struny D'ADDARIO NYXL1074, trsátka D-GRIP Jazz C + Kemper Profiler.

12. Tři skladby, které by měli zaznít na tvém funuse?

Těžko se vybírá, já mám těch klenotů víc. Určitě něco z Ocean Machine od Townsenda, asi Bastard jako druhá taky Townsend - Deadhead z Accelerated Evolution a do třetice nejspíš Meshuggah - Future Breed Machine z desky Destroy Erase Improve

13. Máte nějaký rituál pře vystoupením? Modlitba, panák, plácnutí nebo tak podobně?

Nemáme a je to chyba. Ale už jsme si tak předběžně schválili, že něco zavedeme, zřejmě šťopička nějaké kvalitní lihoviny, to je klasika.(smích)

14. Jakých vlastností si na lidech nejvíce vážíš a co tě naopak štve?

Vážím si upřímnosti, i když je někdy obtížné jí čelit. No a naopak nemám rád přetvářku a podlost.

15. Vzkaz fanouškům?

Hlavně podporujte hudbu, která se vám líbí! Dejte o tom vědět, sdílejte, doporučte a až to zase bude možné tak choďte na živou muziku, neseďte doma! Ať je vás pak dolů pod tím pódiem co nejvíc! Potřebujeme vás všechny!

16. Motto, citát, zásada, kterou se ve svém životě řídíš?

Já vlastně asi nic takového nemám. Žiji prostě tak nějak, jak to přijde a tak mě to vyhovuje. (úsměv)

Díky za rozhovor!