NADĚJEFEST – FESTIVAL S OTEVŘENÝM SRDCEM

07.01.2020

Rockeři pomáhají nemocným dětem

Čtvrtý ročník charitativního festivalu se uskuteční 20.6.2020 v Pilníkově u Trutnova, kde se tradičně sejdou nejen rockeři, metalisté, ale i ti, kteří chtějí pomoci dobré věci. Od druhého ročníku je výtěžek z festivalu věnován na pomoc vážně nemocným dětem. V roce 2018 to bylo pro tři chlapce, kterým byla diagnostikována svalová dystrofie Duchenova typu, vloni pro Patrika (DMO,dětský autismus) a Barborku (Svalová Spinální Atrofie).

Wishmasters, Kreyson Memorial, Hardmok, Manual, Salamandra, Porta Inferi, Komunál, Eufory, Morčata na ůtěku, Motorband, Rimortis ... To jen část kapel, které na Nadějefestu zahrály.

O tom jaký bude tento ročník jsme si povídali s člověkem, bez něhož by tento fesťák neexistoval - JIRKOU HUČKEM.

1. Komu bude věnován letošní výtěžek z festivalu, jak a kde vybíráte děti, které podpoříte ?

Ahoj. Zdravím všechny rockery, metalisty a vlastně úplně všechen muzikální lid a čtenáře music-report. Děkuji za první otázku, na kterou opravdu není jednoduché odpovědět. Začnu asi tím, jak vybíráme děti. V oblasti pomoci potřebným, hlavně vážně nemocným a postiženým dětem, se pohybuji už hodně let. Za tu dobu mám spoustu kontaktů na rodiny, které pomoc potřebují, nebo na lidi, kteří někoho takového znají. Po zkušenostech z uplynulých ročníků, kdy se pomoc, a tím i finanční částka dělila pro několik dětí, jsme se letos rozhodli, že vybereme pouze jednoho človíčka, aby pomoc byla co největší. V organizačním výboru festivalu jsme si upřesnili podmínky, např: mělo by se jednat o osobu z Trutnova nebo nejbližšího okolí, zákonný zástupce by měl s námi normálně komunikovat, samozřejmostí je i svolení se zveřejněním fotek a příběhu nemocného dítěte atd. Ono nemocných dětí je hodně, ale ne všichni rodiče chtějí, aby se problémy jejich dětí medializovaly nebo byly veřejně přístupné jejich fotky. Je to velmi těžké, a někdy se rodičům ani nedivím, protože z vlastní zkušenosti vím, že lidská závist je neomezená, a někdy se závidí i nemocné děti!!!! Ale to je zase na jiný článek. Co se týká letošního ročníku, tak jsme dostali od přátel informaci, že ve Valdicích u Jičína je rodina s chlapcem, která by naší pomoc uvítala. Řekl jsem si o kontakt, spojil se s maminkou Nikýska, vyjasnili jsme si záležitosti a poté jsem předložil návrh do výboru naší organizace a pořadatelského týmu festivalu, kteří můj návrh schválili, a tím se Nikýsek stal tváří NADĚJEfestu 2020. Nicolas, kterému nikdo neřekne jinak než Nikýsek, je desetiletý hoch z Valdic u Jičína a dnešní souhrn jeho diagnóz je takový: dětský autismus, Arnold-Chiariho malformace, DMO, celková svalová hypotonie, výrazné opoždění mentální i fyzické.
Více zde: www.nikysek.cz

2. O hraní na festivalu je mezi kapelami zájem. Všiml jsem si, že když se hledala náhradní kapela, tak v anktetě na FB to byl docela nervák a skupiny povzbuzovaly své fanoušky, aby pro ně hlasovali... tak moc se chtěly dostat na stage v Pilníkově. Na koho se můžeme letos těšit ?

Jojo, byl to docela mazec. Už z toho důvodu, že těsně před tím, než jsem chtěl zveřejnit časový rozvrh festivalu, tak mi jedna kapela oznámila, že z personálních důvodů musí své vystoupení zrušit. Proto jsem ihned kontaktoval několik kapel, které to nemají do Pilníkova moc daleko a už dříve projevily zájem si na festu zahrát. Tak vznikla ta blesková anketa, při které poslali lidé svými hlasy na festival kapelu VANAHEIM z Chlumce nad Cidlinou. Co se týká dalších vystupujících, tak se snažím, aby to bylo žánrově různorodé. Tak že návštěvníci se můžou těšit třeba na gothic rock kapely CARPATIA CASTLE, ceossoverovou kapelu RAIN, klasickou rockovou legendu KARAMEL, thrash metalovou bandu z liberce V.A.R. death metal skupiny PURNAMA, nefalšovaný heavy metal od ANARCHIA, nebo hard n roll od kapely MANUAL Hradce Králové. Také nesmím zapomenout na speciálního hosta, kterým je absolutní vítězka soutěže Princess Of The World a výborná zpěvačka Lucka Hančlová, které je teprve 15 let, ale přesto má už spoustu zkušeností a vystupování na různých akcích.

3.Návštěvníci fesťáku si pochvalují skvělou muziku, dobré jídlo i pití, celkovou atmoséfru. Máte pro ně letos připravené nějaké překvapení ?

Tak samozřejmě že bude i nějaký doprovodný program a v něm zakomponováno překvapení. Třeba to, že když loni vystoupily dvojnásobné mistryně světa v mažoretkovém sportu, což všechno byla děvčata, tak letos dáme možnost zase opačnému pohlaví, a vystoupí skupina mužoretů z Hořic. Je to sice trochu něco jiného, ale na festival lidé jezdí ze třech důvodů 1) poslechnout si muziku 2) pomoct potřebným 3) pobavit se. A jsem přesvědčený, že k bodu číslo 3 patří právě vystoupení mužoretů. Co se týká dalšího, tak na 99% je potvrzena účast několika tahačů, mezi nimi i amerického "čumákového" trucku a pár amerických osobních vozidel z let dávno minulých. Toto vše zařizuje jeden z mých šoférských kolegů Petr Stach. No a jelikož bude na festu vystupovat i kapela Manual, která to se mnou a táhne od prvopočátku, tak bude i jedno překvapení s nimi. Složili totiž písničku, která se jmenuje "S Nadějí" a je věnována nejen naši organizaci, ale hlavně všem nemocným a postiženým dětem, které bojují s nepříznivým osudem. A já bych chtěl tu písničku nechat nahrát v profesionálním studiu a natočit k ní klip, který by právě na festivale měl světovou premiéru. Ale toto vše závisí na penězích, kterých v této chvíli moc není. Tak že to jsou asi všechna překvapení. Tedy teď už ne. 

4. Kdybys mě čarovný proutek, jaké kapely bys chtěl vidět u vás na pódiu ?

Těch kapel by bylo dost. Jelikož jsem trochu staromilec, tak z českých legend třeba Katapult nebo Aleše Brichtu s bandem. Z těch novějších Doga, Walda gang a nebo Trautenberk. Co se týká zahraničních, tak určitě AC/DC a nebo Sabaton.

5. Jak tě napadlo začít dělat Nadějefest...co bylo impulzem ?

Z kraje roku 2013 jsem měl vážný pracovní úraz nohy, kdy jsem spadl z návěsu a byl 9 měsíců doma v pracovní neschopnosti. V té době jsem poznal, jak se cítí lidé, kteří se kvůli nemoci dostanou finančně na úplné dno, jelikož co si budeme povídat, naprostá většina řidičů má pouze minimální mzdu, ze které se potom vypočítává nemocenská. A když potom Sdružení řidičů, jehož jsem tehdy byl členem, vyhlásilo veřejnou sbírku na pomoc nemocným dětem jednoho svého člena, chtěl jsem tuto sbírku podpořit nějakou akcí. Tak jsem vymyslel, připravil a uspořádal "Den pro Verunku a Adámka" který se uskutečnil v řijnu 2014. A organizace podobných akcí mně velmi chytla, tak se začali dělat různé klubové koncerty pro děti, až jsem si jednou řekl, proč nezkusit festival. I když první ročník provázely velké problémy ohledně místa konání, nakonec se uskutečnil v campu Dolce u Trutnova v srpnu 2017. I druhý ročník se uskutečnil na stejném místě, jen jsme termín posunuli na červen. Loňský. třetí ročník se už uskutečnil na novém místě, v městě Pilníkov u Trutnova, na místním Rockovém hřišti. Máme zde obrovskou podporu nejen samotného města ale i místních obyvatel, což je pro pořádání obdobných akcí velmi důležité. A věřím, že jinam se už stěhovat nebudeme.

6. Máš na triku i další projekt - Naděje z kamionu. Můžeš nám ho krátce přiblížit ?

Naděje z kamionu z.s. je oficiální organizace na pomoc vážně nemocným a postiženým dětem, jejíž jménem pořádáme akce. Vznikla loni v srpnu registrací ve spolkovém rejstříku na základě dlouholeté a úspěšné spolupráce mezi dvěma subjekty. S.O.S Andělé Rakovník z.s. a facebookový projekt JH - Naděje z kamionu. Lidé z těchto dvou komunit spojili své síly na pomoc potřebným. No a jelikož jsem šofér, a dětem dáváme naději na lepší život, tak jsme neziskovku nazvali Naděje z kamionu.

7. Jsi znám tím, že se nebojíš otevřeně říkat své názory. Třeba na uprchlickou krizi, politiky... diskuze jsou někdy ze strany jedinců, co mají patent na pravdu docela hnus...jak se s tím vypořádáváš ?

Tak tohle téma by vydalo asi na další dva rozhovory! J Nicméně už od přírody jsem rebel, a byl jsem vychován tak, abych se ozval vždy, když se mi něco nelíbí. A od převratu v r. 89 je těch věcí, které se mi nelíbí, hrozně moc. A tak to dávám najevo, jelikož nejsem ovce, která jde se stádem. Svými názory bojuji i o budoucnost svých malých dětí, aby žili v normální zemi. Ne v zemi, kde budou vládnou levicoví anarchisté nebo imáni. Aby nežili v zemi, kde se sexuální úchylky budou vydávat za progresivní způsob života. Aby nežili v zemi, kde zákony platí jen pro někoho, a protěžované menšiny si se zákony vytírali zadek a byli nepostižitelní. Aby nežili v zemi, kde současné falšování dějin se považuje za tu jedinou pravdu. Aby nežili v zemi, kde se budou bát v noci vyjít ven, protože by je někdo mohl okrást, znásilnit nebo zabít. Aby nežili v zemi, která čím dál víc utahuje šrouby svobody. Chci, aby moje děti vyrůstali ve svobodné zemi. Svoboda názoru a slova. Bez toho, aby se báli, že za svoje názory je nějaký levicový anarchista, pankáč a nebo chvilkař udá. Je toho zkrátka hodně moc. Ale vše co dělám, říkám nebo píšu, dělám pro děti. Nejen pro svoje, ale pro celou mladou generaci, která se nenechá zblbnout různými idioty, co se pohybují v politice, řvou po náměstích nebo jsou zašiti v ideologických neziskovkách a tahají sem "inženýry" z jihu.

8. Jezdíš s kamionem... co poslouchají "tiráci" nejčastěji ? Tipoval bych country. Nebo je to rock/heavy metal ?

Tak, jako je různorodá společnost, tak je to i u nás, profesionálních řidičů. Každý poslouchá to svoje. Já osobně hlavně rock a metal. Nicméně jsem i countryman, tak že tato muzika se také občas rozléhá po kabině. A jelikož jsem už starší pán, je mi 55 let, tak si občas zavzpomínám i na mladá léta, a pustím si něco ze zlatých 80. Takové ty disko hity jako Michal David, Modern talking, Sabrina atd.

9. Máš nějaký vzkaz pro návštěvníky festivalu ?

Náš slogan zní "Pomáháme tam, kde je třeba". Přijďte i vy pomoci tam kde je třeba. Odměnou vám bude nejenom dobrá muzika, pivo a jidlo, ale hlavně pocit, že jste pomohli dobré věci. A o tom náš NADĚJEfest je. Metalu zdar!!

A ještě na konec několik odkazů.