NAHRÁVKY PRAŽSKÉ PUNKOVÉ KAPELY STALINOVY OBĚTI VYCHÁZÍ U PHR RECORDS NA VINYLU

17.02.2022

Po třiceti letech vychází vůbec poprvé oficiálně dochované záznamy z dob existence kapely.  

Skupina Stalinovy oběti fungující v letech 1987-1992 působila hlavně na lokální scéně, přesto její nahrávky vzbudili zájem mezi posluchači po celé zemi. Po ukončení činnosti S.O. jejich zpěvák založil rockové Prohrála v kartách a bubeník pokračoval v kapelách jako Wanastovi Vjecy, Vanessa nebo Tichá Dohoda...

Po třiceti letech vychází vůbec poprvé oficiálně dochované záznamy z dob existence kapely. Pražskou punk kapelu Stalinovy oběti založila někdy na přelomu let 1987/88 parta kámošů z jednoho gymnázia. I díky provokativnímu názvu se k prvnímu koncertu propracovala až těsně před revolucí, na podzim roku 1989.

Stalinovky tak patří ke kapelám, které zazářili v těsně porevoluční době. Množství koncertů s legendami punkové scény je brzo dostalo do obecného povědomí. Skvělý potenciál, pestrá nálada skladeb, kdy ostré punkové agitky střídají až post-punkově temné proklamace, si tenkrát zasloužily vydání plnohodnotné desky. Stalinovy oběti bohužel skočily dříve, než byl natočen jakýkoliv oficiální záznam. Jejich zpěvák Filip následně založil rockovou kapelu Prohrála v kartách, a ještě později se stal hudebním skladatelem (mj. Anna K., Aneta Langerová atd.). Stalinovy oběti ale nezůstaly zapomenutou kapelou, jejich nahrávky se dál šířily mezi punkovými fanoušky. Ale až teprve nyní vychází první oficiální nahrávka Stalinových obětí. Album poskládané z nejlepších dochovaných dobových záznamů je důstojnou připomínkou této pozoruhodné kapely. Právě vydaný vinyl určitě zaujme všechny, kteří kapelu dlouhodobě poslouchali, i ty, kteří se teprve chystají objevit jeden z klenotů tuzemských punkových archívů.

TRACKLIST

01. Punkowitze
02. Sekyra
03. Revoluce
04. Myslíkova ulice
05. Budem dál
06. Do hoven
07. Já už jsem takovej
08. Stalinovy oběti
09. Nechci
10. Fuck OF
11. Kárnej tábor
12. Krysy
13. Návštěva