NÁROĎÁK JAROMĚŘ

28.12.2019

Jaroměřský Nároďák se stává mekkou nejen východočeských rockerů

Zhruba před čtyřmi roky se začala psát novodobá historie jaroměřského Nároďáku.

"Základní kámen" byl položen v létě 2015, kdy se u sklenice zlatavého moku Ctibor Podmanický a Martin Řehák rozhodli zrekonstruovat a opětovně otevřít bývalý jaroměřský kulturák (později skladiště).

Po prvním koncertě 6.11.2015 kdy má Martin Řehák jinou představu o fungování klubu než Ctibor, Martin odchází. Následuje spousta koncerú a disco párty, ať už vyvedených nebo ne. Po dvou letech dřiny a tísících ukončeních v hlavě Ctibora se k němu přidává jeho žena Michala, ale trápení pokračuje.

Pak přijde rok 2019 kdy se situace začíná ubírat správným směrem a klub začíná navštěvovat více lidí a situace se stabilizuje.

Zahrálo zde i hodně zvučných jmen (Olympic, Petra Janů, Krucipüsk, Sto Zvířat, Napalm Death, Hypnos, Purgatory, atd.) V létě 2019 se k nim přidává Miloš Zubr, s jehož příchodem dostává "Nároďák" další podporu a zkušenosti.

Začíná se profilovat více méně jako rocková "svatyně" pro východočeské příznivce této muziky. Rocková hudba, napříč žánry, od klasiky, punku, hard rocku až po všemožné odnože heavy metalu.

Oba pánové mají k muzice blízko. Ctibor Podmanický hrál na bicí v death metalové kapele Sabathory, nyní Dysangelium,

Miloš Zubr hrál na baskytaru v hard&heavy kapele Spitfire. Po jejím rozpadu a neúspěšném projektu Crossfade se rozhodl pro karieru v obchodní branži. Na metal však nezanevřel a zůstal jeho fanouškem.

Příští, dvacítkovej rok je v Nároďáku plánována řada super akcí a fesťáků ... tady máme nástřel zimy a jara:

18.1. AC/DC Czech Revival (+ Toxic People, Hanka 666)

8.2. Nároďák Beer Fest (DanGar Six, Regen, Náměsíčný Pierot, Taranisovy kolečka, Tinnitus, Metanol, Archfall, Anilok)

22.2. Nároďák Crossover Fest (Kodiak, Wait, Krkonošské matky, F.A.King, ...)

28.2. Nároďák Thrash Fest (Debustrol, Stampfen SK, Okult, ...)

14.3. Nároďák Hard & Heavy Fest (Absolut Deafers, Metanol, Bullet Raid PL, ...)

27.3. Nároďák Fest IV (Krisiun BRA, Gruesome USA, Vitriol USA, Tortharry, Dysangelium, Sceletons, Exorcizphobia)

3.4. Nároďák Rock Punk Fest (Volant, Heebie Jeebies, Taranisovy kolečka, ...)

18.4. Nároďák Power Fest (Lonewolf FR, Seven, Rain, Manual, Furt Fajn)

30.4. Nároďák Tribute Fest (Halford revival, Iron Maiden revival Praha, Nirvana revival, ...)

Ještě než odpálíme nový rok, dorazí metalový Ježíšek do Nároďáku a 21.12.2019 můžeme nabrat řádnou porci energie na svátky.

Metalové Vánoce začnou v 18.30 hod a představí se kapely Tezaura (CZ), Symfobia (SK), Wishmasters (CZ) a Salieri(CZ) Witch Hammer (CZ). Čeká nás velká porce "těžkého kovu" a roztápět olovo pod vánočním stromečkem už nebudete muset.

Miloš Zubr nám odpověděl na pár otázek, které se vztahují nejen k Nároďáku :

1. Miloši, máte společný názor na to, jakou kapelu pozvat? Jste naladěni na stejnou hudební vlnu a co preferuješ ty osobně?

Rád bych nejdříve pozdravil fanoušky Music Reportu.

Se Ctiborem máme společný názor na kvalitu hudby, je jedno jestli je kapela hvězda první ligy nebo naopak kapela z horní dolní, ale důležité je aby měla svoji kvalitu. Já osobně preferuji spíš melodické styly metalu, nepohrdnu ani dobrým rockem, punkem nebo crossoverem. Ctibor má rozhled širší, včetně metalu tvrdších odnoží. Podobně to máme rozděleno i v kontaktování kapel.

2. Jsi Hradečák, (stejně jako Ctibor ?) ... proč zrovna Jaroměř a ne Hradec ?

Já jsem Hradečák, ale k okolí Jaroměře mne poutají akce se Spitfirem. Ctibor pochází z Holohlav, a odtamtud se známe. Jaroměř má skvělou spádovost a z Hradce to není daleko.

3. Máš nějakou vysněnou kapelu, kterou bys rád pozval ?

Těch je spousta, z Československých bych zmínil Citron, Metalinda, Titanic, Salamandra, Eagleheart, Dereš, Miloš Dodo Doležal, Motorband. No a z těch zahraničních třeba Rosty Vista, KAT, Wind Rose, Moyra, Souls of Diotima. Ten seznam by byl fakt dlouhý.

4. Chystáte nějaké novinky pro návštěvníky koncertů ?

Např. přizpůsobení času koncertů odjezdům vlaků a autobusů třeba směr HK a dále ?

Stále přemýšlíme na tím, aby bylo našim návštěvníkům fajn. Proto děláme Beer Fest kde distribuujeme vstupenky zdarma, navíc pivo regionálního pivovaru, které zvítězí u návštěvníků budeme na akcích čepovat celý rok.

Doprava návštěvníků na akce je vždy oříšek pro každého pořadatele akcí. V podvečerních hodinách se člověk hromadnou dopravou dostane skoro kamkoliv, ale v noci už je to těžší. Je to škoda, protože vlakové nádraží je od nás 2km (cca 25min pěšky), zastávka vlaků směr Dvůr Králové 150m (cca 2min pěšky), a autobusové nádraží 650m (cca 10min pěšky). Máme štěstí, že v okolí Nároďáku je dostatek parkovacích míst. Takže návštěvníci se k nám dostávají převážně osobními vozy.

5. Navštěvuješ spoustu koncertů, kdo tě tento rok nejvíce zaujal? Z tuzemských a zahraničních kapel/muzikantů?

Je pravda, že jsem měl letošní rok velmi bohatý na zážitky z koncertů. Z těch zahraničních bych vypíchl Sabaton v Plzni, KISS a Metallica v Praze. Nesmím zapomenout na zakončení kariery Slayer, které jsem si střihl i v kině. Popáté jsem byl letos na Ostravě v Plamenech, která mi vždy otevře hudební obzory. Letošním překvapením byli Phenomy z Libanonu a Kaatarakt ze Švýcarska.

Naši scénu jsem sledoval především ve Výravě. Zaujal mne projekt Bohemian Metal Rhapsody. Na podzim jsem si velmi užil vystoupení kapel Manual, Metanol, Dysangelium, Syndrom.

Romane, děkuji za rozhovor a těším se, až se zase potkáme na nějaké akci v Nároďáku.

Tak doufám, že vás naše povídání a rozhovor "navnadili" a potkáme se akcích, kterou pro nás v Nároďáku připraví.

ROCK ON !!!