SKUPINA NAZARETH SE VRÁTILA, ABY OŽIVILA VZPOMÍNKY

10.02.2020

Love Hurts, Dream On, Razamanas, Hair Of The Dog a další hity zazněly v pardubickém Ideonu

Skotští rockeři NAZARETH odehráli v sobotu 8.února 2020 svůj koncert v pardubickém Ideonu. Bylo vyprodáno. Jak jinak. Kdo by si nechtěl poslechnout nestárnoucí hity a zavzpomínat na své mládí. Nejeden divák z publika "ploužil" se svou láskou na Love Hurts nebo Dream On.

Nazareth vznikli v roce 1968. Z původní sestavy zůstal už jen basák Pete Agnew (73). Pete si do kapely přivedl syna Leeho, který obsadil post bubeníka. Na kytaru hraje Jimmy Murrison. Frontman a zpěvák Carl Sentance je ve skupině od roku 2015. Carl zvládá svůj post skvěle a na pódium přinesl novou dynamiku a energii.

Jistě, spousta fanoušků říká, že odchod Dana McCaffertyho v roce 2013 znamenal v podstatě konec "nazaretů". Jeho typický hlas sotva kdy někdo nahradí, ale kapela jede dál... Jen málo skupin, které vznikly v "dávných" dobách jako Nazareth má původní sestavu. Většinou jde o jednoho, dva hráče, kteří zůstali a táhnou káru slavných ikon a jmen dál...

Pardubické publikum bylo většinu koncertu "uzemněno" na židlích. Je to vcelku logické. Fanoušci kapely jsou už přeci jen ve věku, kdy stát celý koncert, včetně předkapely by bylo pro mnohé nezvladatelné nebo nekomfortní.

V závěrečné fázi koncertu však diváci neodolali výzvám Carla Sentanceho a vábením Peteho Agnewa a nahrnuli se pod pódium a do uliček mezi sedadly. Mávání, tanec, společný zpěv a pískání navodily konečně tu správnou atmosféru rockového koncertu.

Nazareth odehrál celkem 17 skladeb, včetně tří přídavků. Odehráli v Pardubicích parádní koncert a potvrdili, že ještě do starého železa nebo hitparády na Šlágru nepatří.

Nazareth "přitvrdili" a společně s moderním soundem, dobrým nazvučením a světelnými efekty nadchli všechny, kteří si přišli koncert užít.