NEGRAL, FRONTMAN KAPELY BEHEMOTH O SVÉ DRUHÉ ŠANCI NA ŽIVOT

31.08.2022

LEUKEMIE ZMĚNILA MŮJ POHLED NA ŽIVOT A SVĚT.

V rozhovoru pro Bloodstock TV mluvil frontman kapely Behemoth o svém boji s leukémií a o tom, jak nemoc změnila jeho pohled na život k lepšímu, když dostal druhou šanci.

Adam 'Nergal' Darski říká, že byl zdrcen, když mu byla v srpnu 2010 poprvé diagnostikována smrtelná nemoc. Jeho uzdravení do velké míry záviselo na transplantaci kmenových buněk. Naštěstí dva roky po té se podařilo najít dárce kostní dřeně. Díky tomu a vícestupňové léčbě s chemoterapií se mohl Nergal uzdravit.

Skupina musel po určitou dobu zrušit svá živá vystoupení, ale fanoušky ujistila, že budou pokračovat v práci na budoucích projektech. Behemoth od té doby vydali dvě studiová alba - "The Satanist" (2014) a "I Loved You at Your Darkest" (2018). Další nová nahrávka " Opvs Contra Natvram"' vyjde 16. září 2022.

Frontman Nergal v rozhovoru popsal svůj boj s rakovinou a jak moc ho to fyzicky i psychicky zasáhlo. Zmínil se, jak jeho diagnóza změnila jeho chápání života a existence, když si uvědomil, jak křehká je jeho bytost.

Již dříve Nergal uvedl:

"Pamatuji si, že mi doktor předal papír s popisem a podrobnostmi o typu leukémie, kterou jsem měl, a pak odešel. Byli jsme na pokoji jen já a moje přítelkyně a začali jsme oba plakat. Neměl jsem ponětí, čemu čelím. Přečetl jsem si to slovo, četl, že to může být v mnoha nebo většině případů smrtelné, a bylo to šokující. Zemřu, nebudu. Nehrál jsem si na hrdinu nebo předstíral, že jsem drsný chlap. Trvalo mi možná pět minut, než jsem se z toho šoku dostal. Brzy na to jsem si oholil hlavu. Vypadalo to, jako bych šel do boje a potřeboval jsem válečný účes."

"Najednou si uvědomíte, že život je velmi krátký. To je vše. Je třeba jej správně využít. Vím, jak to zní jako klišé, ale je to tak. Neustoupit, věřit si. Odhodlání bojovat mě nakonec vedlo k uzdravení."

"Nyní jsem zdravý a jsem připraven žít naplno. Bez ohledu na to, jak těžký život může být, jsem připraven si ho užít a bojovat se všemi útrapami. V podstatě jako skočit do hluboké vody bez jištění. A já si to kurva téhle vody a vln užiju. A vím, že budou přílivy a ty mě budou tlačit zpátky, ale budu dál plavat a používat veškerou svou sílu, abych prošel životem, jak nejlépe to půjde! "

"Pořád dělám chyby, ale nejde o to nedělat chyby; jde o to být si vědom toho, kdo jste a co máte dělat."

Nergala v akci s Behemoth můžete zažít 15.10.2022 ve Sportovní hale FORTUNA v Praze. Na společném evropském tour s názvem "The European Siege" je doprovází ARCH ENEMY. Jako speciální hosté jsou uvedeni CARCASS a UNTO OTHERS.


Více info na: https://www.pragokoncert.com/cs/koncerty/2022-Arch-Enemy--Behemoth

Pořádá: https://www.pragokoncert.com/cs/