NEVHODNÉ LOUTKY – „VYŘVAT SVŮJ NÁZOR JE NÁŠ CÍL !“

16.12.2020

Světový mír ? Tak to jedině s dýkou pod hrdlem...

Brněnská punk´n´rollová partička, která si říká Nevhodné loutky nahrála a vydala CD s názvem "Symbol míru". Placka byla nahrána ve studiu Šopa, mix a mastering měl na triku Standa Valášek.

Nevhodné loutky, které si na špagátě jako Špejbla s Hurvajsem rozhodně nepovodíte představují : frontman Gotty, kytarista Jindra, basák Kofi a za škopky se usalašil Petr.

Na CD je 7 fláků : Čemu se smát, Lovesong, Na dně, Žádný respekt, Blízko konce, Kultura 77, Roztáhni nohy. Už podle názvů je zřejmé, že o žádnou Ódu na radost nepůjde. Světový mír ? Tak jedině s dýkou pod hrdlem...

CD odpálí titulní skladba "Čemu se smát" s textem tak příznačným pro dnešní dobu "Čemu se dneska smát, když je všechno k pláči, komu ruku dát, když jsou všichni sráči..." A pak už to frčí dál... Melodické chytlavé a snadno zapamatovatelné refrény, slova ze života, žádnej zbytečnej balast a sentiment. Občas dojde i na lásku - Lovesong nebo závěrečná skladba Roztáhni nohy...bez předehry a vyznání "aj láv jů".

Hudebně rozhodně ne žádnej kolovrátek na jedno brdo nebo kotouček pro flašinetáře. Jo, pěkně to odsejpá a než se naděješ je tu the end. Bral bych i nášup, za těch 20 minut muziky jsem se nestačil ani rozkoukat a rozkmitat ušní kovadlinky.

Žádné hudební virtuózy nečekejte, o to snad ani v tomhle žánru nejde, a ani by to sem nepasovalo, kdyby si každej honil ego při nějakým sólovým partu. Co je však hlavní, kapela působí kompaktním sehraným dojmem a kluci se dobře doplňují.

U jejich songů se zaručeně nedá válet na gauči (jedině snad po pořádný kalbě) a vstřebávat zkaženej bramborovej salát. Speedové tempo punkových kytar a rock and rollový spodek vás zaručeně rozhejbe. Ti starší zavzpomínaj na svý číra a sichrhajzky kam se podíváš...chlast, sex a rock n´roll, to je naše hymna!

Nevhodné loutky a jejich Symbol míru určitě stojí za poslech a až nám establisment povolí opratě, nepropásněte jejich koncert.