NIGHTWISH SI DÁVÁ PAUZU S KONCERTOVÁNÍM. PODLE BUBENÍKA KAPELY TO VYPADÁ NA 2-3 ROKY

24.01.2024

V novém rozhovoru pro Chaoszine.net bubeník Kai Hatho řekl, že "během příštích dvou nebo tří let" nebudou žádné koncerty Nightwish.

Hahto bude mít 3. února 2024 v Helsinkách speciální sólovou show a zahraje písně od kapel, se kterými hrál, včetně Nightwish, Wintersun, Swallow The Sun a Auri.

Na otázku, zda plánuje sólové turné Kai odpověděl: "Přemýšlel jsem o tom, uvidíme po únorové show, zda bude poptávka, abych hrál víc. S největší pravděpodobností budeme show v Helsinkách natáčet, abychom viděli, jak nám to šlo a jak to celé probíhalo. Pokud to půjde dobře, mohl bych odehrát ještě pár koncertů během tohoto roku. Bylo by to skvělé, protože nové album Nightwish vyjde koncem roku a já bych mohl možná zahrát několik nových písní z tohoto alba naživo. V tuto chvíli to vypadá, že v následujících 2-3 letech nebudou žádné koncerty Nightwish.

Koncem loňského roku kapela oznámila, že si dá na neurčitou dobu pauzu a pokud jde o živá koncertní vystoupení, tak neplánuje žádné turné na podporu nového alba.

"Důvody tohoto rozhodnutí jsou osobní, a všichni jsme se shodli, že jsou životně důležité pro blaho a budoucnost kapely. Buďte si jisti, že jsme stále spolu rádi a spolupracujeme. Toto rozhodnutí nemá nic společného s našimi dalšími individuálními projekty."

"Album s 12 novými písněmi se dočká svého uvedení v roce 2024, stejně jako 3 hudební videa!"

"Svým způsobem bude nové album třetí částí trilogie, která začala 'Endless Forms...' a poté 'Human. :II: Nature'."