NIKKI SIXX Z MÖTLEY CRÜE - 19 LET BEZ DROG A CHLASTU

02.07.2020

61-letý basák Nikki SIXX dnes slaví 19.výročí své střízlivosti. 19 let, 228 měsíců, 6941 dnů, 166 565 hodin.

61-letý basák kapely MÖTLEY CRÜE Nikki SIXX dnes slaví 19.výročí své střízlivosti. 

" Je to cesta, kterou za to stojí jít, pokud s tím chcete bojovat. Není to snadné. První věc, kterou jsem udělal, bylo zbavit se "jedovatých" lidí ze svého života. Každý narkoman a závislák by měl použít 12-ti krokový program ke zlepšení svého života. Já jsem dnes lepším mužem, otcem, manželem, přítelem, spoluhráčem... jsem plný kreativity a nápadů. Slavím narozeniny střízlivosti. Děkuji."

Nikki dlouhé roky bojoval se zvou závislostí a zneužíváním návykových látek. Byl dokonce prohlášen za klinicky mrtvého poté, co se v roce 1987 předávkoval heroinem a jeho srdce se zastavilo na dvě minuty.

"Tím, že se zbavím svého přehnaného ega a začnu věřit v nějakou vyšší moc se vracím zpět k důležitým věcem v životě, které poznáte jen když jste střlivý. Napravíte škody způsobené pitím, drogami a příšerným chováním, které zlomilo srdce lidí, kteří vás milovali. Vím, že nebezpečí, že znovu do závislosti spadnete pořád existuje. Beru to vážně."

Nikki vzpomíná, jak strávil Štědrý den roku 1986 nahý pod vánočním stromkem a v ruce svíral brokovnici. " Pokud jedeš ve velkém v kokainu, dostaví se psychózy. Věřil jsem, že všude kolem mě jsou lidé, kteří touží mě dostat. Strašidelné představy. Jako temný hororový příběh nebo thriller před spaním."

Nikkimu se zatím podařilo zahnat démona z bezprostřední blízkosti, držíme mu palce ať nepoleví a zvládne v bezpečí tolik očekávaný comeback Mötley Crüe !

Foto : FB Nikkiho Sixxe