NOMURA SE HLÁSÍ S NOVINKOU „THE SILENT WHISPER“

30.09.2023

Po roční odmlce a změnách v sestavě se nadějný progresivní djent kvintet NOMURA hlásí s novým EP "The Silent Whisper". Jako první z desky kapela vypouští eponymní skladbu s videoklipem. 

Muzika kapely NOMURA míří přímo solar, tlak zjemňuje ambiencí i jemnou kytarou. Nakažlivý lámaný rytmus táhne dopředu. Pětice talentů se ponořila do vod moderního progresivního metalu založeného na specifickém groovu a sekání typického pro djent, přičemž laškují s core žánry s přívlastky death, metal či hard.

Na chystaném EP kapela koncentruje svou hudební vizi a ve spolupráci se zahraničním producentem a nadaným muzikantem v jedné osobě Ryanem Woodem ji dotahuje k dokonalosti: "K perfekcionismu jsme EP dotáhli díky Ryanovu individuálnímu přístupu a zkušenostem z oblasti corové hudby. Taky tomu určitě přispěla možnost mixování online, kterou preferuje a nám se taky osvědčila," komentuje bubeník Dominik Černoch práci ve studiu 105mm Studios. Propracovaný videoklip doprovázející skladbu "The Silent Whisper" pochází z dílny Matea Ťažkého.

Vydání EP ztížila epidemiologická situace a nepřízeň osudu, kluci jsou ale nezlomní: "Drtivou většinu skladeb a nápadů do kapely přinesl náš dnes už bývalý kytarista Jiří Mrázek. Jirka už v rámci kapely vyčerpal svou studnu inspirace, a tak si chtěl dát od hudby na chvilku pauzu. Jeho post v kapele však obsadil neméně kvalitní a zkušený kytarista Alexandr Zemek, se kterým už od léta koncertujeme," komentuje situaci v kapele bicman Dominik.

EP "The Silent Whisper" NOMURA zahraje poprvé živě v legendárním klubu Modrá Vopice v Praze, následovat bude několik podzimních zastávek napříč republikou včetně předskakování HENTAI CORPORATION

Sestava:

Zpěv: Daniel Pénzes-Gyurický

Kytara: Jakub Káňa

Bicí: Dominik Černoch

Basa: Adam Kiss

Kytara: Alexandr Zemek

Turné: 6. 10. Modrá Vopice, Praha 13. 10. support Hentai Corporation - Frýdek-Místek 28.10. Olomouc 13. 11. Brno, M13 18. 11. Kopřivnice 9. 12. Kolín