NOVELISTS, THE WORD ALIVE A HOSTÉ VE FUTURU ROZPÁLÍ POŘÁDNÝ VALENTÝNSKÝ VEČÍREK

01.02.2024

Francouzská metalová kapela Novelists vzala díky své jedinečné směsi progresivních a melodických prvků útokem světovou metalcorovou scénu.    

Skupina NOVELIST vznikla v Paříži v roce 2013 a díky svému osobitému zvuku a emocemi prosycené hudbě si rychle vydobyla věhlas a našla davy oddaných fanoušků. Novelists vyrazí na turné se speciálními hosty Elwood Stray, Ashen a The Word Alive – ti prorazili i ve světě gamingu díky svému songu "Rise", který se stal hlavním soundtrackem League of Legends šampionátu v roce 2018. Koncert se uskuteční 14. února 2024 ve Futurum Music Baru. 

Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut: https://goout.net/cs/novelists%2Bthe-word-alive%2Bdalsi/szqorqw/

Novelists si získali uznání svým debutovým albem "Souvenirs" vydaným v roce 2015, které představovalo jedinečnou fúzi metalcorových a progresivních metalových prvků. Jejich hudbu charakterizuje složitá kytarová technika, procítěné texty a schopnost plynule přecházet mezi jemnými a agresivními pasážemi. Zvuk kapely je těžký a zároveň emotivní, díky čemuž se kapela dokázala přiblížit širokému spektru fanoušků.

V průběhu let Novelists pokračovali ve vývoji svého zvuku a vydali kritikou oceňovaná alba jako "Noir" (2017) a "Déja-Vu" (2022). Jejich hudba se zabývá tématy introspekce, lidských zkušeností a osobního růstu, což hluboce rezonuje s jejich posluchačskou základnou. Od roku 2023 se Novelists stali kapelou s mocným ženským elementem poté, co se k nim přidala vokalistka Camille Contreras, což ještě upevnilo jejich status respektované a vlivné síly na současné metalové scéně.

Novelists budou v únoru společně s The Word Alive, Elwood Stray a Ashen koncertovat po celé Evropě na podporu svého nadcházejícího pátého alba. The Word Alive jsou metalcorový skvost z Arizony. Na turné vyjíždí sice jako supportující kapela, ale sami mají za sebou od svého vzniku v roce 2008 velké úspěchy. Mimo vlastní koncerty a tour kapela odjela turné třeba se skupinami Parkway Drive, Motionless in White nebo I Prevail. Zároveň se proslavili na herní a e-sportové scéně, a to díky oficiální skladbě "Rise" pro League of Legends, která se stala hymnou šampionátu 2018.

FB událost: https://fb.me/e/RrAFWwsx

Web: https://www.novelists.store/

FB: https://www.facebook.com/NovelistsFR

YT: https://youtube.com/@Novelists?si=iO2TUO21zTLgbA59