NA KONCERTECH 9.PLANETY ČEKEJTE EXTRA NÁLOŽ NEFALŠOVANÝHO BIGBEATU!  

05.01.2023

Obhájí chebští rockeři z 9.planety titul Nejlepší kapela Rádia Géčko za rok 2022?

Chebská rocková kapela 9.planeta získala loni Zlatý gramofon - cenu pro nejlepší kapelu hudebního Rádia Géčko. Vlastní autorská tvorba přinesla své ovoce a náskok bezmála 400 hlasů před druhou formací Silent Sream.

Počátky skupiny 9.planeta se datují do roku 2017. Standa Karas, Libor Bartoš a Petr Damovský se správně rozhodli pro vlastní tvorbu a vyrazili na pouť po rockových pódiích, klubech, zábavách a festech. Fanoušci se začali nabalovat jako sněhová koule a dnes je kohorta fans "mimozemšťanů" 9.planety docela početná.

V roce 2018 vychází debutová placka s jednoduchým názvem - "I.", další s názvem "II." jde do světa o 3 roky později. Obě fošny obsahují po 10 skladbách a byly nahrány u Doležalovic hudebních mágů v Haciendě.

Kapela boduje v různých hitparádách a anketách, jako support se objevuje po boku kapel a muzikantů jako např. Harlej, Wohnout, Škwor, Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal, Záviš...

11.prosince vydala kapela videoklip ke skladbě "Festival". Tímto počinem se skupina loučí s baskytaristou a zakládajícím členem kapely Liborem Bartošem a uzavírá tím jednu éru své historie.

Aktuální sestava je následující:

Petr Damovský - kytara, zpěv

Stanislav Karas - bicí, zpěv

Stálý host: Bety Machulková - vokály

Basák se hledá, tak pokud máte zájem pište na e-mail 9.planeta@email.cz