OKULT VZKAZUJÍ : "CHOĎTE NA KONCERTY A ŽIJTE ROCK N´ROLL !"  

28.05.2020

OKULT Východočeské multi/metalové kvarteto s názvem evokujícím tajemno a hrátky s černou magií. 

Tuto nadupanou partičku jsem měl možnost vidět naposledy 28.2. 2020 v Nároďáku v Jaroměri na thrash festu. Nešlo si nevšimnout, že kapela má početnou fans základnu, jejíž členové se hned po prvních riffech objevili před pódiem.

O kapele, novinkách, okultismu a muzice jsme si povídali s basákem, zpěvákem a "generálním ředitelem" bandu Láďou Wolkem... Ten mimochodem účinkuje v další metalem nadupané partičce jménem Dysangelium.

Tak tady to máte :

1. U jedné kapely Láďa, u druhé MIkki.... Tak jak je to vůbec s tebou? Nebo máš v kapele nějakou extra přezdívku ?

Ahoj, tak do Dysangelia jsem přišel se slovy: "Zdar, já jsem Láďa", ale co se Okultu týče, tam jsou vazby více do minulosti, už od mala, kdy jsem hulákal s kytarou, mně říkali Miki Wolek.

2. Když už jsem u těch jmen ...jak vznikl název Okult ? Byla v placu i nějaká jiná varianta ...?

Okult byla jasná volba, chtěli jsme něco jednoduchého bez zbytečných píčovin.

3. Co ty a okultismus, magie, tajemné obřady? Věříš v něco nadpřirozeného, třeba v předem nalajnovaný osud každého z nás ?

Hele nevěřím na osud ani na nadpřirozeno, ale věci kolem okultismu mám rád.

4. Jako základnu máte na svých profilech uveden Kuks, který je proslulý barokním špitálem a Braunovými sochami, které ukazují dvě odvrácené tváře světa - dobro a hřích ... tam by se dala dobře hledat inspirace pro metalové songy ?

Tak já se v Kuksu narodil a mám tohle místo opravdu rád. Samozřejmě inspirace je tady cítit na každým rohu. Na hospitálu jsem nějaký čas i pracoval. 

5. Můžeš napsat aktuální sestavu kapely a krapet její historie ? Je jasný, že muzikou se dnes neuživíte, jaké jsou vaše civilní profese, jak často zkoušíte a kde ?

Muzikou se samozřejmě neživíme, Tomáš bicmen maká v Jutě, Michal kytarák vyrábí plíny, Honza kytarák oře pole a já krom občerstvení vyrábím fusekle. Zkoušíme jednou týdně ve Vlčkovicích na obecním úřadě. Historie Okultu není dlouhá, každý jsme si prošly pár kapelami, teď už dva roky drtíme spolu.

6. Konečně se nám pomalu začíná blýskat na lepší časy a část koncertů a malých fesťáků se začíná rozjíždět... Už máte naplánovanou nějakou akci a jak moc se těšíte na "živák" a setkání s publikem ?

Živák je vždy skvělej, rádi koncertujeme, ale těch akcí je málo. Hodně nás  zaměstnává Dysangelium a Exorcisphobie, takže nezbývá moc času.

7. Během covidových omezení jste nezaháleli a poslední statusy na sociálních sítích naznačují, že jste dokončili nové album... Vychází zhruba rok po Batalionu... na co se můžeme těšit ? Kde jste natáčeli, kdo se autorsky podílí na skladbách ? Kdy vyjde ? A už přemýšlíte o křtu a kmotrovi ?

Nezaháleli jsme, drtili jsme nové věci. A konečně po odložených dvou termínech, kvůli viru, jsme to nahráli ve Vyškově v Davosu. Nová fošna bude o poznání rychlejší a tvrdší, než Batalion. Měla by vyjít během července. Bude na ní osm kusů, otextovala to moje maličkost a muziku děláme všichni společně. Křest určitě proběhne, kmotra ještě nemáme.

8. Na FB letí zase anketa, kde má každý nominovaný napsat 10 alb, které ho nějak ovlivnily ? Tvoje výsledky jsem nečetl, ale kdo tě hudebně "uhranul" ? A jaký CD bys nabalil na cestu na pustej ostrov ?

Byl jsem vyzván několika kamošema na deset alb, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Určitě první kapela, která mě zvedla ze židle byl ACCEPT, pak SABBATH, ROOT, SEPULTURA a už to jelo. Na pustej ostrov určitě THE TEMPLE IN THE UNDER WORD od ROOT.

9. Teď trochu Sophiina volba... Okult nebo Dysangelium ? Kdo je tvému srdci blíž ?

HA HA. Sophiina rolba. Obě kapely mám rád, v obou jsou super lidi a hodně srandy, tak asi tak.

10. Vzkaz pro vaše fanoušky a příznivce ?

Choďte na koncerty a žijte ROCK N´ROLL

11. A na závěr by to chtělo nějaké životní moudro ?

Nejsem na moudra, ale třeba - serte na politiku, čau ...

Foto : MUSIC Report, FB kapely