OPUSTIL KIKO LOUREIRO KAPELU MEGADETH UŽ NATRVALO?

30.11.2023

Kiko Loureiro vysvětluje svou absenci v Megadeth: Jsem někdo, kdo "potřebuje svobodu"

Zatím se hovořilo pouze o "prodloužení dovolené", nyní se objevují informace o to, že Kiko odchází z Megadeth definitivně.

Podle kytaristy brazilského původu byla důvodem, proč se rozhodl odejít z kapely Davea Mustaina, "svoboda". Sám sebe popsal jako někoho, kdo "potřebuje svobodu".

"Nyní, kvůli okolnostem v mém životě, jsem si dovolil rozhodnout, že nebudu v MEGADETH," řekl. "Protože je to moje volba. Protože svoboda znamená mít volbu vybrat si, a já si zvolím svobodu."

Kiko také prozradil, že v tomto okamžiku svého života dá přednost rodině před vším ostatním. Zmínil, že po návratu domů z vystoupení s ANGRA na festivalu Rock In Rio v roce 2011 málem zmeškal narození své dcery Lívie. V roce 2016 odjel na turné MEGADETH pouhých 10 dní poté, co se mu narodili dvojčata. Kiko říká, že kdyby dnes byl ve stejné situaci, zůstal by doma a neriskoval, že promešká okamžik dceřina příchodu. Potvrdil také, že doma nastala situace, která vyžaduje jeho pozornost, bližší podrobnosti k ní ale neprozradil.

Kiko řekl, že se jako člen MEGADETH cítil " pohodlně" a vysvětlil, že být v této pozici bylo velmi snadné, protože kapela má tým asi 20 lidí, kteří vše připravují, takže muzikanti prostě dorazí a hrají.

Kiko informoval, že se o okolnostech svého odchodu otevřeně informoval, a s Mustainem to řešili od června letošního roku.

Mustaine v prohlášení uvedl, že plně podporuje Kikovo rozhodnutí. Popsal ho jako "špičkového profesionála, maestra" a poděkoval mu "za jeho obětavost a tvrdou práci v posledních devíti letech, díky které pomohl Megadeth získat Grammy za " Dystopia" a další ocenění, a za nejnovější album 'The Sick... The Dying...And The Dead'." Mustaine dodal: "Bez Kika Loureiro bych to nedokázal."

Loureira nahradil v Megadeth 36letý kytarista Teemu Mäntysaari (Wintersun, Smackbound).

Současnou sestavu MEGADETH tvoří kromě Mustaina a Mäntysaariho bývalý bubeník SOILWORK Dirk Verbeuren a baskytarista James LoMenzo.