OSLAVA JARA SE STŘEDOVĚKÝM FOLKEM

09.03.2022

Oslavte příchod jara ve středověkém stylu! V Majestic Music Clubu v Bratislavě se bude cestovat v čase! Zahrají: Tempus (CZ), Percival (PL) a Strigôň (SK)

Oslavte příchod jara ve středověkém stylu! V Majestic Music Clubu v Bratislavě se bude cestovat v čase!

Pokud jste fanoušci středověké hudby, tak si datum 24. března zakroužkujte v kalendáři červenou fixou, protože v Bratislavě se bude konat Večer středověkého folku s kapelami PERCIVAL (PL), STRIGÔŇ (SK) a TEMPUS (CZ)!

Hlavní hvězdou večera budou výborní PERCIVAL z Polska, kteří fungují jako boční projekt kapely Percival Schuttenbach. Základními kameny kapely jsou Mikołaj Rybacki a Katarzyna Bromirska. Aktuálně mají Percival Schuttenbach rozběhnuté tři hlavní projekty. Prvním z nich je stejnojmenná kapela Percival Schuttenbach, ve které se věnují tvorbě rockovo-metalové hudby inspirované slovanským folkem a kulturou. Druhým je Percival, zabývající se slovanskou folkovou historickou hudbou. A třetí projekt je Wild Hunt Live Show, což je muzikálové představení s hudbou použitou ve videohře The Witcher 3 - Wild Hunt, na které se podíleli i svým příspěvkem k soundtracku v podobě skladby The Nightingale.

Další vystupující kapelou bude moravská skupina TEMPUS hrající středověký rock. V čele s charismatickou zpěvačkou Lindou Ravenna působí na hudební scéně již druhé desetiletí. Skupina v současnosti hraje v osmičlenné sestavě, složené ze zkušených hudebníků, kteří mají praxi i v projektech jiných žánrů. Nástrojové obsazení je velmi netradiční a pestré, protože kombinuje moderní hudební nástroje s replikami středověkých nástrojů. Vznikají tak chytlavé písně s nápaditými aranžemi a stylovou interpretací. Melodické linky niněry, flétny či šalmaje se prolínají s libozvučnými motivy elektrické kytary podbarvenými baskytarou a bicími. Písně mají velmi dynamickou stavbu, založenou na kontrastu jemného zpěvu Lindy Ravenny a propracovaných instrumentálních partů. Tempus není lehké žánrově zařadit, v jejich tvorbě zaslechneme nejen středověké melodie a rockové prvky, ale i inspiraci keltskou hudbou a world music.

Tento koncert je velkolepým zahájením letošní bohaté koncertní sezóny. Skupina Tempus má v tuto chvíli naplánované koncerty po celé ČR i v zahraničí.

Nebude chybět také známá slovenská hudební skupina STRIGÔŇ. Čtveřice složená z jedné dámy (Barbora Danielová - zpěvačka a violoncellistka) a tří pánů (Jakub Bebej - irské flétny a niněra, Ján Kubas - perkuse, Michal Jankuliak - bouzouki, oud, kantele) je jednou z mála slovenských kapel, jejichž tvorba vychází ze starověké a středověké hudby a kombinuje ji s fantasy. Textově pak vychází hlavně ze slovanské mytologie. Strigôn mají na svém kontě zatím dvě alba, a to Dunaj z roku 2019 a Posledný strom, které vyšlo v roce 2020.

Pokud patříte mezi ty, kteří se rádi nechají přenést do minulosti za zvuky výborné hudby, potom na této akci nesmíte chybět. Všechny tři skupiny dokážou vytvořit úžasnou atmosféru s nádechem šepotu dob našich slovanských předků!