KAPELA OUT OF CONTROL VYDÁVÁ SVŮJ PRVNÍ SINGL S NÁZVEM „VIOLENCE“

13.12.2022

Out of Control, to je pěkně ostrej hard core řízlej punkem, kterej jde až na dřeň dnešní mrazivé reality

Violence, první singl s příznačným názvem, o kterém se dlouho mluví, ale ještě déle se na něj čeká!

K tomu, jak singl vznikl a jaký byl proces jeho natáčení  se pro náš web vyjádřil frontman kapely "KEČUP"

"Od počátku byli naše songy hlasité a tvrdé, na maximální otáčky zahrané s uřvaným hlavním zpěvem. Tohle období nejlépe charakterizuji skladby Why? a Fire, Power, Trust, které svojí rychlostí a syrovostí jasně odkazují na to, z čeho kapela čerpala.

Postupem času se při tvorbě nových písní začal víc a víc projevovat street punkový vliv na pozadí rychlého a uřvaného hard core, a jasným příkladem je song Brainwash a Violence. V době vzniku písní nikdo z nás netušil, jak velmi brzy budou až mrazivě aktuální.

Texty jsou přímočarou kritikou zneužívání medií, k ovlivňování veřejného mínění, zastrašování a manipulace za účelem posílení moci, které vedlo k rozdělení společnosti, nástupu extremismu a děsivou eskalací násilí na všech úrovních. Proto jsme jako náš první singl nahráli Violence.

Bohužel samotné nahrávání se neobešlo bez komplikací, nejdříve byla kvůli covidovým restrikcím uzavřená studia, pak postupné nemoci členu kapely a když jsme konečně nahráli náběry tak jsme s výsledkem nebyli spokojeni.

Dostali jsme doporučení na Martina a Streetsound studio a po krátké domluvě jsme se domluvili, že to u ně nahrajeme znova. Během dvou víkendů jsme měli nahráno a Martin se postaral i o mix a finální master jak pro singl, tak i dalších pět tracků, které vyjdou na split albu s kapelou Prisoners of War v kooperaci několika labelu pro Evropu na LP, a v Asii na CD u Kids Union records.

Videoklip, kterým chceme podpořit chystané split album je kompletní dílo Michala Homoly a Ewood production. Natáčelo se s účastí našich kamarádů a fanoušků v Pivním baru v centru Hradce. Výběr místa byl jasný, protože jsme v tom baru odehráli několik skvělých koncertů a bohužel pár týdnů před samotným natáčením se v okolí odehrálo několik velmi brutálních útoků s vážnými následky a ještě větším vyhrocením situace.

Závěrem, obrovské dÍky Martinovi a Streetsound Studio, Michalovi a Ewood production, Anti a Ivo + Under Attack Records, Šroub + Emergency Records, Spáča + Abandonned Boy Records, Karlos + Hard Bones Production + Noise Bar, Ray + Kids Union records, Mechov city drunk punx, Music Report a všem našim kamarádům a fans! Uvidíme se na punk Vánocích v Hradci Králové 17.12.2022."

Up the punx