OZZY BOJUJE ZA PRÁVA KOČEK

29.01.2020

Ozzy proti amputaci kočičích drápků, sám při infekci přišel málem o prsty

Ozzy se rozhodl svou fotografií s amputovanými prsty podpořit organizaci PETA, která bojuje za práva zvířat na důstojný život. Reklama s "princem temnoty" ukazuje na nešvar některých chovatelů koček, kteří jim vytrhávají/amputují drápky. Nebo se to může skrýt pod pojmem plastika drápku. Lékaři toto přirovnávají k odstranění posledního článku prstu u lidí.

"Amputace kočičích prstů je zvrácená a špatná," říká Ozzy . "Jestli je pro tebe tvůj gauč důležitější než zdraví a štěstí tvé kočky, nezasloužíš si ji mít!"

Amputací drápků můžeme kočce způsobit značné komplikace. Jednou z nich je, že se kočka nemůže přirozeně pohybovat, skákat ani šplhat, a dokonce může mít problémy i při běhání. Často se stává, že se tímto zákrokem změní i povaha kočky. Často dochází k poškození nervů, infekci a obrovské bolesti.

V ČR je toto považováno za týrání zvířat a samotný akt se objevuje i v paragrafovaném znění - konkrétně Zákon 246/1992 Sb. Zákon na ochranu zvířat proti týrání, § 4, odst.1, písmeno g) : za týrání zvířat se považuje - kupírovat uši, ničit hlasivky nebo používat jiných prostředků k omezení hlasitých projevů zvířat anebo z jiných než zdravotních důvodů amputovat drápy, zuby, jedové nebo pachové žlázy.

Ozzy není v boji o kočičí drápky sám voják v poli. 

Kromě jeho rodiny (Sharon a Kelly) je to např. Justin Hawkins , Moby , Jermaine Dupri , RZA , Paul McCartney , Jhené Aiko , Chrissie Hynde , Joan Jett , Rob Zombie a řada dalších.