PERFECITIZEN MAJÍ NOVOU PLACKU „HUMANIPULATION“

21.07.2020

Kapela Perfecitizen vás 8 hřeby přitluče na blast core kříž...

Ještě než šoupnete novou placku Perfecitizenu do mechaniky svého přehrávače máme pro vás úvodem pár varování a doporučení.

Grind a death core, v novém hávu zmutovaný do "blast core"  je považován za vůbec "nejtvrdší muziku na světě". Takže rozhodně nemačkejte Play, pokud jste přišli z noční šichty a chystáte se do hajan. Stejně tak pokud plánujete milostné chvilky se svou drahou polovičkou. Pokud budete chtít napasovat své sladké radovánky a touhu těl   na rytmus kapely, určitě nevydržíte být v "akci" po celých 33:29 minut, což je celková stopáž nové desky. Když vydržíte 2-3 minuty, vaše láska zřejmě nebude uspokojena dostatečně tak jako vy  z poslechu 8 skladeb, které vás s brutální silu rozsekaj,  pěkně jedna po druhý.

Na core muziku jde o poměrně "dlouhé sklady : Humanipulation (3:51), Bling Ignorance (4:10), Misunderstanding ( 3:32), Propaganda (4:01), Mental obesity (4:42), Motivation (3:12), Injection (3:44) a Flashback - Hope (2:59).

Jednoduché kytarové riffy, agresivní vokály, super rychlé bicí připomínající Maverickovy forsáže z Top Gunu, mix všech možných stylů grung, melodický hard core, punk, crust, jazz, hip hop... Najdete vše, i to, o čem nemáte ani tušení, že existuje.

Perfeciticien, jehož začátky se datují někdy kolem roku 2011 se během své existence vyprofilovali do extrémní kapely, která boří všechny zažité limity. Ze "starejch psů" zůstali Jarda Haž - bicí, a Tomáš Mleziva (kytara), oba shodně od roku 2011, o pět let později naskočili do sestavy frontman Honza Habr a Adriano Neri - basa.

Sama skupina se zaškatulkoval do žánru blastcore/tech death-grind.

Nový počin kapely Humanipulation vás přinutí se zamyslet se nad současným světem a společností. Jak jsme nevědomě manipulováni, ztrácíme kontrolu nad svými životy a osudy a dostáváme se někam, kde nás chtějí vládnoucí elity mít. Ale současně ukazují i na naději, která, jak víme umírá až poslední, a na to, že každý musí jít svou cestou a pokračovat v hledání svého smyslu života. To za nás nikdo neudělá, ani Perfecitizen.

Humanipulation jsem poslouchal na noťasu, takže žádnej extra sound to nebyl. Věž se mi totiž.odporoučela do křemíkého nebe. Když jsem chtěl PC po poslední skladbě Flashback - Hope "uspat" nějak to nešlo. Procesor byl rozblázněnej a mechanika cvakala sem a tam. Jako cinkrlátka na pořádný grind párty. Ještě, že jsem si to nepouštěl v autě, motor by se zřejmě katapultoval z mého plecháče, nebo bych to narval do zdi první fízlárny.

Příval energie, kterej vytryskne z CD vám rozvibruje celé tělo, totální frontální útok na nervovou soustavu. Když dohrálo, musel jsem to jít rozchodit, vypadnout ven a nechat to v sobě doznít. Nářez jak v tom nejdivočejším filmu. Kill Bill je proti tomu doják.. Jako stovka dřevorubců, kteří soutěží se svými ječivými motorovkami, kdo nasalámuje svou oběť na více plátků.

Kromě členů kapely se na albu objeví italská vokální čarodějka Dalila Kayros a zpěvák Matt Delirious z pražské melodic-detah kapely Soul Decoder.

Humanipulation je návyková muzika....dohraje a za chvíli už žadoníte o další štrejch. Však uvidíte a dáte na moje slova.

Humanipulation určitě stojí za poslech a deska by neměla chybět v žádném skladu "hudebních" zbraní fanouška žánru blast a grind death core.

Humanipulation vychází na labelu L´INPHANTILE COLLECTIVE, datum vydání CD je 1.8.2020 a na vinylu pak 10.10.2020