PETR „FUJI“ FUJDIAK – „OČAROVALA MĚ FERNANDA Z NERVOSY“

25.11.2020

Fujiho FB stránka  "Nervosa Thrash, Crypta Death" má své fanoušky i na Papua Nová Guinea.

Pokud  máte rádi dívčí kapely NERVOSA a CRYPTA určitě jste se setkali s FB stránkou "Nervosa Thrash, Crypta Death". 

Tu vede jako administrátor sympatický týpek s přezdívkou "Fuji" (Petr Fujdiak). Stránku sleduje  přes 3500 lidí, a každý den na ni můžete najít příval nových fotek metalových krásek z obou kapel.

Fujimu jsme položili pár otázek, které jistě zaujmou každého fanouška thrash/death muziky. Fuji nikdy rozhovor nedělal, takže má u nás na www.music-report.cz svou premiéru.

1.Čím tě očarovaly krásky z Nervosy ? Muzikou, nebo vzhledem ? Co bylo podnětem, že jsi založil výše uvedenou stránku a kde bereš tu spoustu fotek ?

Ahoj zdravím všechny fanoušky kapel Nervosa a Crypta. Kapelu Nervosa jsem objevil v roce 2015 a holky mě učarovaly  svým zjevem a muzikou, protože miluju thrash a death metal. Stránku jsme založili s kamarádem Frantou Cavalerou v roce 2018 , hned po koncertě Nervosa na Festivalu Orthodox Fest v Děčíně. Franta už nějakou dobu vede stránky kapelám Maxe Cavalery (Brasil Sepultura Nailbomb Soulfly Cvavalera Conspiracy, a tak jsme se domluvili že založíme web i o Nervose. Ze začátku mi pomáhal, ale pak se rozhodl odejít, protože nestíhal. Fotky beru všude možně, ale hlavně z Googlu, Facebooku nebo Instagramu. Někdy se stane, že se opakují, ale to se uhlídat nedá, jsou jich tam už tisíce a ty co měly hodně velký úspěch dám po nějaké době znovu. A někdy mi i sami fanoušci posílají hlavně ty společné s kapelou.

2. Kdy jsi poprvé viděl Nervosu na vlastní oči ? A kolik koncertů a setkání s touto povedenou partičkou jsi absolovoval?

Nervosu jsem poprvé viděl v roce 2016 když jeli tour s Destruction. Hrála sice jen půl hodiny, ale i tak to stálo za to! Po jejich setu přišla Fernanda ke stánku s tričkama a asi hodinu se tam fotila s fanoušky, tak jsem toho taky využil. Byla hrozně fajn a pořád se usmívala. Nervosu jsem viděl celkem 5x a vždy to bylo moc super, poprvé jsem už zmiňoval,

po druhé to bylo na Brutal Assault 2017 pak Death Coffee Party Litoměřice 2018. To mě hodně potěšilo, to jsem měl 45km od domova. Potom Orthodox Fest Děčín 2019 a R Club Chrudim - spolu s mýma kámošema Horrible Creatures, a to bylo asi nejlepší klubové

vystoupení hlavně zvukově, a i nasazením kapel..

3. Se členkami Nervosy jsi měl možnost se i osobně setkat. Jak se chovaly v backstage ? Jsou to známé "pařmenky"... došlo i na nějaký společný drink/pivo ?

S kapelou jsem se vždy sešel po koncertě, čekali jsme s kamošem u šatny a nebo u triček a pokaždé vždy holky přišly a ochotně prohodily pár slov a nechaly se vyfotit. Byly vždycky hrozně fajn a Fernanda mi vždycky pochválila nášivky na košili a na čepici a děkovala za podporu. Mám jednu kuriozitu- po koncertě v Děčíně jsme čekali u šatny a za chvilku přišla Fernanda a já vytáhnul poster z Pařátu a z toho byla totálně hotová, a že kde jsem to vzal, a že tuhle fotku nikdy neviděla a hned mi vrazila do ruky její telefon, že jí musím vyfotit s tím plakátem a pak mi ho podepsala, za to jsem byl hrozně rád. Jinak Fernanda už nějakou dobu nepij, vím že Prika má ráda pivo, ale na nějaké paření ani nebyl čas a ani mě to nějak nenapadlo, mně vždy stačilo že holky přišly na pokec a podobně.

4. Jak jsi reagoval na zemětřesení v sestavě Nervosy a vznik další formace Crypta ?

Rozvrat v Nervose mě doslova srazil na kolena, byl jsem šokován. Pamatuju si to jak dnes, byl to nějaký víkend. Já ještě spal a najednou mi volá Franta : " ty vole Fuji, zapni si FB Fernada, odešla z Nervosy", a já to hned zapnul koukal jak puk. A za chvíli píše i Luana, že odchází, byl jsem s toho dost špatný, asi tak jako když odešel Max od Sepultury, to jsem taky

nerozdýchal. Chvíli jsem přemýšlel, že zruším stránky, že to nemá cenu, ale když Fernanda oznámila, že zakládá spolu s Luanou kapelu Crypta, tak jsem se rozhodl to spojit dohromady a fanoušci byli rádi. Mám jich tam skoro 3500 a jsou z celého světa... nejvíce z Brazílie, Mexika, Argentiny, Německa a dalších, nejdál asi z Papua Nová Quinea. S fanoušky si píši

přes překladač moje angličtina je špatná.

5. Tvůj outfit zdobí nášivky, loga, výšivky s tématikou obou kapel. To je tvoje samovýroba, nebo jak a kde je sháníš ?

První nášivku jsem si koupil od Nervosy na koncertě když jeli s Destruction a doma jí hned našil na košili a hned rok na to, když holky hrály na Brutalu, tak mi to Fernanda pochválila, když jsme se potkali na autogramiádě. Druhou nášivku jsem koupil zase na jejich koncertě v Litoměřicích, to byla nažehlovačka. Hned jsem věděl, že jí musím mít kšiltovce, dalo to hodně práce jí tam dát ale podařilo se, jehla a nit, a nikdo nic nepoznal. Kšiltovku jsem vyfotil a dal ji na stránky, a už mi psali lidi, že kde jsem jí vzal, že jí chtějí taky, a podobně. Dokonce jí jeden můj kámoš googloval a nemohl nic najít (smích) . O další nášivky Crypty a Nervosy jsem si napsal na Punkstore. Koupil jsem hned dvakrát po čtyřech kouskách , pro mě a Frantu, a hned jsme je dali na kšiltovky a košile. Mělo to rychlý ohlas a i Fernanda zveřejnila mojí fotku ve svém příběhu na Instagramu. To jsem koukal jako blázen, byl jsem rád, a ona mi pak psala, že si toho moc váží, že ještě nemají svůj oficial merch, a fanoušci si sami vyrábí věci od Crypty

6. Která z holek se to nejvíce líbí? Vzhledově popř. svým jednáním a vystupováním ?

Nejvíce se mi líbí Fernanda, protože se pořád usmívá a má většinou pořád dobrou náladu a váží si svých fanoušků a taky protože miluje Českou Republiku a že tu strašně ráda hraje. Toho si moc vážím, a už se těším až budu moct jít na jejich koncert.

7. Udržuješ s kapelami nějaké spojení a dostáváš přednostně jaké informace nebo tiskové zprávy ?

Spojení s kapelou mám hlavně přes Luanu, přidala si mě sama na Facebook, a za to jsem hrozně rád. Když označím něco s Luanou, všimne si toho někdy i Fernanda, ale v přátelích jí nemám. Asi toho má hodně, chápu to, snad někdy jindy, ale ví o mně. Dvakrát zveřejnila moje fotky v příběhu. Dál jsem ve spojení s kytaristkou Crypty Tainou také na FB, ale jinak nedostávám žádné upřednostněné informace, vše si sháním sám a nevadí mi to, prostě mě to baví.

8. Kromě Nervosy a Crypty určitě posloucháš a sleduješ i jinou muziku. Jaké máš další oblíbence ?

Metal poslouchám už 35 let od hard rocku až po ten nejtvrdší death metal, ale nejradši mám thrash a death plus hardcore. Úplně nejradši mám starou Sepulturu s Maxem a pak jeho všechny ostatní kapely a projekty. Jsem rád, že jsem v roce 96 mohl vidět Sepulturu naživo v Praze, je to můj nejlepší koncert, na kterém jsem byl. Další kapely jsem pak viděl hodně krát, jako Soufly CC Cavalera projekt Roots a Beneath Arise, a taky jsem se s Maxem 3x viděl v tváří tvář a to by mě před těmi 32 roky co poslouchám Sepulturu nikdy ani nenapadlo. Dále pak mám hrozně rád Slayer, viděl jsem je celkem 5x a vždy super. Z death metalu nejradši Obituary, Daeth, Carcass a další. Také se kamarádím ze spoustu kapel jak doma, tak i v zahraničí, zmínil bych Pipes and Pints, ti už mě berou pomalu jako rodinu, pak Hentai Corporation, Horrible Creatures, Fleshless a další, z cizích pak mexická death kapela Armada a s Julienem zpěvákem Benighted, ten je hrozně fajn, naposled jsme se viděli letos v Litoměřicích na death coffee a už z dálky na mě mával, a pak pokec trochu anglicky a německy, přes kámošku. Miluju Benighted jsou super, hlavně je to masakr ale zároveň to jsou melodické skladby, které ti zůstanou v hlavě.

9. Focení koncertů není žádná legrace (vím o tom své). Málo světla nebo naopak přesvícení, barvy, pyro, neustále se měnící podmínky. Co bys poradil začínajícím koncertním fotografům ? Jak tato úskalí překonat ?

S focením je to tak trochu o štěstí, a taky jak zrovna blikne to správné světlo. Dříve jsem fotil na menší foťák, ale mám i starší, velký Sony, ale teď mě to už nebaví tahat se s tím a hlídat to, dnes si udělám jen pár fotek z mobilu.

10. Díky za příjemný rozhovor

Mějte se fajn a poslouchejte Nervosu a Cryptu, zdraví vás Petr Fuji