POWER 5 PŘICHÁZÍ S NOVÝM ALBEM „ADRENALIN“

03.11.2021

Power 5 se řádně multižánrově rozkročili. Každý si v jejich hudbě může najít to, co rád poslouchá...

Power 5 jsem viděl dvakrát na živo a jejich vystoupení mělo vždy šmrnc a grády, což návštěvníci dávali zřetelně najevo. 

Bez mučení se přiznám, že do dnešní doby jsem neslyšel od těchto sympaťáků z Valašska žádné jejich předešlé album vcelku a tak nemám to poslední s čím porovnávat.

Často bývám zklamaný, když srovnávám koncertní vystoupení kapel s jejich studiovými nahrávkami a říkám si, Bože, kde je vlastně realita?

Tuto otázku jsem si položil i u Power 5 a jejich nového alba s názvem "Adrenalin" ještě než jsem šoupnul disk do přehrávače a zmáčkl tlačítko play.

Track list obsahuje devět skladeb (hudba Power 5/ texty Olin Škrabal) v celkovém čase 42min.

1. Vzdálenost, 2. Noční ulice, 3. Poslední den, 4. Okovy a mříž, 5. Adrenalin, 6. Retro klub, 7. Tuto noc, 8. Anděl v záhrobí, 9. Sto dní

Podle názvů skladeb je vidět, že se kapela drží mateřského jazyka a to je dobře. Když si vezmete booklet s Oldovými texty je to jako malá knížka dobré rockové poezie. Žádná vata a mýdlové scénáře. Pěkně ze života, se vším všudy - pochybnostmi, zklamáním, osvobozením, sny, touhou po úspěchu, samotou, láskou... Koktejl, který si dopřává a prožívá v životě každý z nás.

Power 5 se řádně multižánrově rozkročili. Každý si v jejich hudbě může najít to své oblíbené - od metalu až po popík. Tímto stylem muziky se dá zacílit na široké spektrum posluchačů, ale je otázkou, zda takto naředěná hudební homeopatie dokáže uspokojit všechny bez rozdílu. 

Na jedné straně přijdou noví fanoušci, ale na druhé zase odejdou ti zklamání, protože z toho jejich žánru zůstalo jen málo... 

Česká kotlina je dnes již přeplněná různými power/melodic/symphonic a bůhví jakými ještě projekty. Vesměs zní všechny stejně a brzy začnou nudit. A takových kapel je jak hub po výbuchu v Černobylu.

Power 5 naštěstí tomuto "univerzál" kafemlejnku uniká, ale pokud si "ogaři" časem neuvědomí toto nebezpečí, tak jim hrozí, že se stanou dalšími "bezejmennými".

Je jasné, že se tvorba Power 5 v současné podobě nebude moc pozdávat příznivcům tvrdší muziky. Ale paradoxně právě v tomto směru má podle mého Power 5 budoucnost. Oldův široký rozsah a nezaměnitelný hlas. Lukášova ostrá a brilantní kytara, které umí občas dobře "šlápnout na krk" a kdyby ještě dostala více prostoru před klávesami, bylo by to za mě super. Rytmická sekce v podání Jirky a Milana šlape jak hodinky a není jí co vytknout.

Melodičnost, energie, dynamika, chytlavé refrény, promyšlené a překvapivé změny rytmu, dobře odvedená práce jednotlivých členů kapely, která tvoří kompaktní celek bez zjevných slabin. To jsou silné stránky Power 5.

Kapela Power 5 si na nic nehraje a díky tomu je promotéry žádaná a objevuje se řadě v line-upů.

Za necelé 4 týdny Power 5 odstartují 16.ročník ZIMNÍHO MASTERS OF ROCK ve Zlíně a to je jistě pocta a ocenění jejich práce.

Power 5 oslavili 25.výročí od svého vzniku v aktuální sestavě:

Olda Škrabal - zpěv

Lukáš Langer - kytara, klávesy

Jiří Jagoš - basa

Milan Škrabal - bicí, doprovodný zpěv

Power 5 můžete vidět v akci již tuto sobotu - 6.11.2021 v Nároďáku Jaroměř v rámci projektu KLUBOOFKA (více na www.narodakjaromer.cz a www.kluboofkatv.cz