PURNAMA VÝRÁŽÍ NA TOUR FLAME OF REBELION

21.01.2020

Behemoth pro chudé ? Tak to ani náhodou !!!

PURNAMA - je česká metalová smečka bojující na black&death metalové frontě už od roku 2011 a  před pár dny se stala vítězem soutěže o nejlepší rock/metalovou formaci Spark Fresh Blood.

MUSIC Reportu se podařilo získat pár cenných informací od hlavního stratéga a managera Purnamy Michala Šedivého.

1. PURNAMA je občas přirovnávána k Morbid Angel, Vaderu, někde jsem v komentu četl, že je to Behemoth pro chudé... Z jakých kořenů vychází muzika kapely, kde čerpá inspiraci a po boku jakých kapel by si přála být na turné ?

MŠ : Behemoth pro chudé?? (smích) Je sranda pozorovat, co všechno si lidé už říkají. Ale budu to brát pozitivně, ačkoliv si myslím, že naši Válečníci nejsou chudí, a to rozhodně ne po duševní stránce. Také nebudeme skrývat, že Behemoth nám jsou inspirací, stejně jako další kapely, ale jde o inspiraci dělat věci pořádně. Hudba a všechno ostatní jde výhradně z našich srdcí, do kterých se ale otiskly kapely, jak jsi zmínil. Od mala je máme rádi, tak je to asi přirozené, že tenhle náš sen má jisté podobnosti s těmito kapelami. Je pro nás nejvíc důležité do naší hudby otisknout nás takové jací jsme. Naší největší inspirací je způsob, kterým metal dokáže spojit lidi dohromady. Jak dokážeme čelit zlým věcem, když držíme při sobě. Dále příroda a její síla, nespoutanost, svoboda mysli a divokost. Rádi hledáme témata i v mýtech a dávných příbězích, a to hlavně takové, kde člověk se dokázal vymanit z božské moci, která se jej pokusila ovládnout.

2. PURNAMA - bojovníci, dobyvatelé, válečníci...tak se často prezentujete vy a vaši příznivci... Za co bojujete a co chcete vyválčit?

MŠ : Ano, neříkáme našim lidem kolem nás fanoušci, ale válečníci. A to ne z nějakého důvodu, že bychom chtěli proti někomu bojovat. Metal má hlavně lidi spojovat. Je to z toho důvodu, že každý v životě s něčím musí válčit. Ať už je to strach, bolest, nemoc, beznaděj, osamění. Chceme dát našim lidem sílu se takovému svému nepříteli postavit. Chceme, aby se na našich koncertech cítili silní a odhodlaní, krásní, takoví, jací jsou a jedineční. A také my jako kapela cítíme to, že tito úžasní lidé kolem nás se za nás perou každý den. Bojují za to, aby se o nás vědělo, a abychom společně něčeho dosáhli. Vždyť jim nemůžeme říkat "fanoušci..." to k nim vůbec nesedí. Úžasné je i sledovat, jak se dokáží postavit jeden za druhého. Jen díky nim se daří uskutečnit naši snahu metalem pomáhat tam, kde chybí naděje. Už od samého začátku, když jsme přišli s něčím benefičním, tak neváhali a bojovali, aby to opravdu pomohlo a společnými silami jsme toho vždy dosáhli. My jsme jen taková jiskřička a oni pak ten plamen. Děkujeme za ně a vážíme si jich opravdu hodně. Naprosto každého, koho máme po svém boku. A jako Válečníci jsme si rovni, není to o tom, že by byli ti na druhé straně. Překonáváme překážky společně. Purnama nejsme jen my, ale i ti co za námi stojí a bojují za nás.

3. Vytvořili jste projekt Metal for Hope, část výtěžku z prodeje prvního CD "Lioness" šla na fond pro pomoc dětem s rakovinou (Fundation of Chance of Oncologists)... to je super ! Máte v plánu nějaké další "dobré skutky" ?

MŠ : Loni jsme nafotili kalendář, z jehož prodeje půjde veškerý výtěžek, pro Tomáška a jeho sestřičku Ivanku Bártovou. Kalendář si můžete objednat tak, že si o něj napíšete na náš facebook. Cena tohoto kalendáře je 200kč. Tomášek a Ivuška, tito stateční bojovníci ve svých životech vzdorují nemoci zvaná Ichtyoza, při které jim neustále vysychá kůže a roste 7x rychleji než zdravým lidem. Nemají potní žlázy, tak jim neustále hrozí přehřátí a kolaps organizmu. Tomášek má k tomu ještě lehké mentální postižení a oční vadu. Pro nás jsou ale krásní tací jací jsou.

4. Nové album "Flame of Rebellion" má ty nejlepší předpoklady pro úspěch na domácí i zahraniční metalové scéně. Nahrávalo se ve studiu BARN pod dohledem Dana Frimla, finální sound si vzal na starost Andy La Rocque (kytarista z King Diamond). Cover je od grafika a malíře Lutha Slaughtera z Indonésie. Jste spokojeni s výsledkem a kam se Purnama hudebně posunula od minulého alba ?

MŠ : Jsme moc spokojeni, a zároveň víme, že je stále co zlepšovat. Ale máme čisté svědomí v tom, že jsme pro nové album udělali maximum toho, co bylo v našich silách. Posunuli jsme zase svoje hranice o kus dál, a opět jsme to zvládli, díky našim Válečníkům, kteří nám moc pomohli finančním podpořením našeho alba. Hudebně jsme k novému albu přistupovali stejně, jako k albu předchozímu a tomu co děláme, z cela spontánně. Hudba vznikala, tak jak se v srdcích kluků zrodila. Vzali nástroje, začali hrát a zpívat to, co cítili a potřebovali, aby z nich šlo ven. Možná mohu říct, že je nové album více do Blacku, i když každá skladba má v sobě trochu něčeho jiného. Nové album je možná více propracovanější než Lioness, protože vše v něm je propojeno mnoha detaily, ať už je to grafika nebo skladby. Všechny skladby spolu souvisí tak, jako s nimi souvisí i design našeho alba.

5. Na podporu nového alba jedete turné, které začíná již v úvodu zmíněným křtem v Liberci tuto sobotu 25.ledna a potrvá až do 28.8.2020. Napočítal jsem 26 štací v ČR, Slovensku, Maďarsku,Německu, Polsku. Na co se můžou návštěvníci těšit (scénická show, merch, support ?)

MŠ : Ano, jak už si řekl, naše turné začíná 25.ledna samotným křtem CD Flame of Rebellion. Ještě před tím jsme si zahráli 16.ledna na finále Spark fresh blood, kam nás dostali naši válečníci. A díky nim jsme obsadili první příčku. Všichni jsme si to společně užili.

Naše celé Tour Flame of Rebellion 2020 bude opravdu rozsáhlé. Koncertů bude víc než dost. Sice máme teď zveřejněno 26 koncertů, ale to je pouhá polovina z toho, co chystáme. Pokud se vše povede, máte se na co těšit. Podzimní část turné bude pestrá, například již zveřejněný koncert s Gorgoroth, na který se moc těšíme.

Co se týká naší show, určitě chystáme něco speciálního. Bude to spíše na vybraných akcích, ale určitě ani menší koncerty nebudou ošizeny. Vždy se snažíme něco připravit.

K novému albu máme přichystaná i nová trička, mikiny a spousta dalších překvapení

6. Co bys chtěl na závěr našeho rozhovoru vzkázat vašim příznivcům a válečníkům ?

 : Chtěl bych poděkovat všem našim válečníkům za přízeň a podporu, bez nich by to nešlo.

Závěrem bych chtěl poděkovat, všem lidem okolo nás, kteří nám pomáhají, bez kterých by to nešlo. Celému týmu: Alena Šírová, Hana Fialová, Karel Vojnarovský, Zoe Black, Jiří Mužíček a maskérka Beruška. A také Šárce Hruškové, která je jednou z démonek a mou přítelkyní, která mě moc podporuje. Velké díky všem.

Také bych moc poděkoval Music Reportu, za skvělý rozhovor. A třeba zase někdy příště, za celou Purnamu manager Michal.

Máme se tedy na co těšit ! Jakmile se k nám dostane CD "Flame of Rebellion" budete mít recenzi z první ruky. Stejně tak budeme informovat o novinkách z "purnamského" bojiště.

Michale, díky za rozhovor a hodně vítězství !!!