RÁNY I PÁSKY, INSANIA POD KURATELOU (Z)BOŽÍ

10.10.2022

Nová singlová skladba "Nasyp to do mě" dostala vizuální podobu. Videoklip na písničku z aktuálního alba "GRRRotesky" natočil Michal Skořepa.

Nová singlová skladba "Nasyp to do mě" dostala vizuální podobu. Videoklip na písničku z aktuálního alba "GRRRotesky" natočil Michal Skořepa, který je i autorem scénáře. Roli kněze-boxera zhmotnil herec Jiří Vyorálek. Natáčelo se mimo jiné v tělocvičně Klubu thajského boxu Muay Thai Brno.

"Text písničky si hraje s paralelou mezi tlukotem srdce a boxem. 'Tvý srdce netluče V TOBĚ, to se pleteš, tvý srdce tluče TEBE, jako psa, a neutečeš' - tvoje srdce je tvůj protivník v ringu, servíruje ti jeden úder za druhým a nestíháš uskakovat. Michal pak do toho scénářem vnesl ještě jinou rovinu, ale tu nechceme předem prozrazovat," naťukává INSANIA leitmotiv písně "Nasyp to do mě".

"Děláme si teď jednu radost za druhou. Zaprvé GRRRotesky vyšly na kazetách, což je nosič, na kterém jsme vyrůstali... a je fajn, že se vrací, i když jako menšinová záležitost. A teď tenhle klip: Vizuál a obzvlášť videoklipy nás baví, řekli jsme si, že jich tentokrát natočíme k albu víc a zaexperimentujeme i s tvůrci, kteří mají náš respekt, ale nikdy jsme spolu ještě nic nedělali. Michala Skořepu jsme měli v hledáčku už delší čas, viděli jsme od něj spoustu super práce a když se pak sám ozval, že by měl zájem něco pro nás natočit, byla jen otázka času, kdy se najde příležitost."A ta se našla, byť vše muselo vzniknout v raketovém tempu jediného letního dne. Zharmonizovat diáře účinkujících a štábu by byl jinak neřešitelný rébus.

Role boxujícího kněze byla kapitola sama pro sebe. "Nakonec se k nám přes kamarádku doneslo, že INSANII má rád Jirka Vyorálek... a nějakým zázrakem se podařilo sladit jeho program s naším i Michalovým a taky s časem maskérky, kterou jsme potřebovali na namaskování tržných ran a tak podobně," doplnil genezi klipu frontman Poly.

MC verze alba "Grrrotesky", která stejně jako další formáty vychází v rámci vydavatelství Smile Music Records vyšla 23. září 2022.


Odkazy:

https://www.insania.cz/

https://www.facebook.com/insaniacz/

https://smilemusicrecords.cz/