RAVENOIR OTEVÍRAJÍ BRÁNY PEKLA

14.09.2023

Potemnělost, melodičnost a syrovost, jsou ingredience, které jsou pro RAVENOIR tak charakteristické a nechybí ani na novém albu. 

Třetí opus temných apoštolů RAVENOIR s názvem "CULTUS INFERI" vyjde v podobě exkluzivního šesti panelového digipacku 31. října 2023 u Black Barn Music.

Muziku kompletně složil Alesh AD, na textech mu vypomohli Igor Hubík a Jiří BigBos Valter.

Opus obsahuje osm temných žalmů:

1. Glorification of Godlessness

2. Black Luna

3. Crow's Call

4. Confession to the Darkness

5. Requiem

6. Belial's Realm

7. Orgiastic Ceremony

8. Kingdom of Amnesia

Titulní stranu obalu ztvárnil slavný výtvarný umělec Nestor Avalos z Mexika.

Podle slov ústřední persony Aleshe AD je novinka "Cultus Inferi" dosud nejvyzrálejším albem z dosavadní tvorby jeho čistě studiového projektu RAVENOIR. První slyšitelnou změnou od předchozích dvou alb je převážná část skladeb, které se nesou v pomalejším tempu. Potemnělost, melodičnost a syrovost, jsou ingredience, které jsou pro RAVENOIR tak charakteristické a nechybí ani na aktuálním počinu.

Jako hostující členové se na nahrávce vedle Aleshe podíleli i jeho bývalí spoluhráči z poslední sestavy již neexistujících ROOT.

Alesh AD: "Je to zvláštní, a pro mě každopádně velmi potěšující, znovu spolupracovat se sestavou, kterou velmi dobře znám. Celá situace vykrystalizovala zcela plynule a přirozeně a navázali jsme tam, kde jsme se zhruba před rokem, z důvodu ukončení činnosti kapely Root, rozešli. Dříve jsem o tomto kroku a rozhodnutí nebyl úplně přesvědčen, ale myslím si, že ten správný čas právě teď nastal. Už nejsme, nemůžeme být, ale především nechceme pokračovat jako Root. RAVENOIR v této sestavě je připraven pokračovat tam, kde se pomyslná nit přetrhla. Jestli zůstane v tomto případě čistě jen u studiové spolupráce, nedokážu v této chvíli zcela s jistotou říct."

RAVENOIR (2023) - Alesh AD (guitar & vocals), Zbyněk Husa (drums), Jiří Háb (lead guitar), Igor Hubík (bass),

Předobjednávky k zakoupení nosiče lze zasílat už nyní na: AleshAD1977@seznam.cz