REBEL : „TRINITY OF INSPIRATION“

30.12.2020

Dobro bude mít nad zlem vždy navrch...

Melodic/power metalová partička z Čáslavi/Golčova Jeníkova s názvem REBEL vydala na sklonku letošního léta své další EP. Po "Krvavé růži" je tu "Trinity Of Inspiration".

Tři roky věkového rozdílu mezi oběma EP je nepřehlédnutelný. Dospělejší, vyzrálejší, rozumnější ...přesto stále a pořád Rebel každým coulem.

"Trinity Of Inspiration" je, podle frontmana Adama Langra ochutnávkou a návnadou na plnohodnotné album, které se kapela chystá nahrávat na jaře a mělo by vyjít do konce roku 2021.

Na EP najdeme tři zbrusu nové songy a jeden bonus. Rebel se dá těžko žánrově "zaškatulkovat", hudba představuje dobře namíchaný a protřepaný koktejl power, symphonic a metal core muziky, krapet oslazený romantickou a melodickou polevou. Vše se správném poměru, lahodné na poslech od prvního loku.

EP bylo nahráno ve studiu Dark Chamber Sounds, kde se o nahrávací proces postaral Petri Kallio z kapely SEBASTIEN. Petri vypomohl také s realizací samplů a orchestrací. Skvělou práci na obrázku pro EP odvedla Aira Cousland, o logo se zasloužil Harley Velasquez z Infinity nucleArtstudio a finální úpravu grafiky provedl Ivo Vičar.

Abych pravdu řekl, zpočátku jsem byl trochu nesvůj z kombinace anglických a českého textu, ale nakonec jsem jí přišel na chuť. Mezi "Within Demons" a "The Savior" se vklínila balada "Zakletá" ( její anlická verze je přidána pod názvem "In Flames" jako bonus). Když jsem si v duchu dělal žebříček, která skladba je na EP nejlepší, nebylo to jen tak. Nejvíce mi sedí asi úvodní skladba "Within Demons" a hned vzápětí "Zakletá". Ale to se může po dalším poslechu zase změnit :-)

Tématicky se hudbou Rebelu prolíná svět fantasy s realitou běžného života. Démoni v každém z nás krájí naše duše na světlé a temné plátky, věčné touhy po lásce a překážky na cestě k ní, sny, můzy, inspirace a naděje, že až vše půjde do "kopru" přijde na pomoc tajemný zachránce.

EP "Trinity Of Inspiration" - to je 16 a půl minuty kvalitní melodické muziky, která vám určitě zlepší náladu, což je v dnešní ponuré době opravdu zapotřebí.

Adam v nedávném rozhovoru pro Rádio Hey na otázku, co považuje za úspěch, odpověděl :"Každá vydaná nahrávka je úspěch." V případě kapely Rebel se to potvrdilo sakumprásk.