KYTARISTA RICHIE FAULKNER: 10 ALB, KTERÁ MI ZMĚNILA ŽIVOT

11.10.2023

Kytarista Judas Priest / Elegant Weapons Richie Faulkner nedávno v rozhovoru pro Goldmine odhalil 10 alb, která změnila jeho život.

JIMI HENDRIX - Electric Ladyland

"Moje první vzpomínka je, jak mi otec pouští písně jako 'Voodoo Child' a 'House Burning Down'. Znělo to jako hudba z jiné planety. Hendrix je ten, ke kterému se vždy vracím, když mám pocit, že potřebuje inspiraci."

UFO - On With The Action - Live At The Roundhouse 1976

"Na tomhle jsem odrovnal jehlu na gramci! Bylo to syrové a energie byla fantastická. Hra na kytaru Michaela Schenkera byla a stále je mistrovská třída v rockové kytaře. Kapela UFO je jedna z mých nejoblíbenějších." kapel všech dob a tato nahrávka podle mě opravdu vystihuje jejich podstatu."

METALLICA - ...And Justice For All

"Toto byla nahrávka, která mi představila Metallicu, a bylo to přesně to, co jsem jako dospívající kytarista potřeboval. Měli agresivní, komplexní, skvělé písně a vůbec jsem nepřemýšlel nad tím, že tam není basová kytara. Mně to znělo přesně tak, jak to mělo být."

IRON MAIDEN - Live After Death

"Pamatuji si, jak jsem pokaždé přicházel domů ze školy a dával si tuhle desku. Kytaristé, Dave Murray a Adrian Smith byli jedineční a vzájemně se skvěle doplňovali."

BRYAN ADAMS - Reckless

Můj první koncert byl s Bryanem Adamsem ve Wembley Areně na turné Into the Fire. a můj otec jsme jezdili na výlety v autě a tuhle muziku si pouštěli na plný koule. Mistrovská třída ve skládání písní a muzikantství, jedna z mých nejoblíbenějších desek všech dob.

BLACK SABBATH - Vol. 4

Další kapela a deska, kterou mi představil můj táta. Hra na kytaru a zvuk Tonyho Iommiho má na mě dodnes obrovský vliv. Písně jako "Wheels of Confusion" a "Snowblind" byly tak heavy a nadpozemské.

JIMI HENDRIX - Smash Hits

Tohle byla první nahrávka, na kterou si pamatuji, že jsem se při ní snažil naučit jednotlivé části a zvedal jehlu gramofonu znovu a znovu, abych se pokusil zjistit, co se děje. Skladby jako "The Wind Cries Mary", "Hey Joe" a "All Along the Watchtower", abychom jmenovali alespoň některé. Tady začala moje cesta ke kytaře. Stále jsem ale nepřišel na to, jak to Hendrix dělal!

IRON MAIDEN - Somewhere in Time

Moje první album Maiden a deska, která mě zavedla na jiné místo. Díval jsem se na přebal a poslouchal písně jako "Caught Somewhere in Time" a měl jsem pocit, že jsem byl doslova uvnitř uměleckého díla. A skladby jako "Wasted Years", "The Loneliness of the Long Distance Runner" a "Alexander the Great" malovaly obrazy dalekých zemí, a to se mi líbilo.

JUDAS PRIEST - Painkiller

Tato deska mě seznámila s Priest a samozřejmě jsem v té době netušil, jak vlivná tato deska bude v mém životě. Pro mě je to stále klasika.To bicí intro, ty kytary od [Glenna] Tiptona a [KK] Downinga a ten vokál od Roba [Halforda]. Perfektní ingredience pro mladého kytaristu!

GENESIS - Invisible Touch

Naučil jsem se každý text každé písně na této desce nazpaměť. Bylo mi kolem šesti nebo sedmi, a ačkoli to nebyla žádná kytarová nahrávka, něco ke mně v písničkách opravdu promlouvalo.