ROBB FLYNN Z MACHINE HEAD – U MĚ JE HUDBA VŽDY NA PRVNÍM MÍSTĚ!

12.09.2022

Dokud je hudba v mém srdci, nic mě nezastaví. 

Zakládající člen a frontman MACHINE HEAD Robb Flynn v novém rozhovoru pro Metal Injection na otázku, jak dokázal udržet kapelu více než 30 let v činnosti, odpověděl:

"Nikdy jsem se nesoustředil na svou kariéru. Pro mě to bylo vždy o hudbě - jen o hraní a skládání muziky. Kdysi dávno jsem slyšel citát od legendárního basketbalového hráče Michaela Jordana, který mi opravdu utkvěl v paměti, a byl pro mě tak trochu jako vodítko v dobách, kdy jsem si nebyl jistý, jestli bychom měli něco udělat jinak, nebo kam směřovat. V podstatě ten citát zněl: 'Nemusíte milovat NBA. Ale musíte milovat basketbal.' A způsob, jakým si to vykládám já, je že nemusím milovat hudební byznys, všechnu tu politiku kolem a další kecy, které s tím souvisí, musím prostě milovat hudbu. A dokud je v mém srdci, nic mě nezastaví."

Flynn dále řekl, že se považuje za "šťastného", protože může dělat to, co má rád. Jsem za to moc vděčný a dávám to najevo. Čím víc toho dáte lidem, tím víc se vám toho vrátí. Možná je naivní si myslet, že to tak je, ale je to pravda. Dostaneš zpět to, co jsi dal druhým."

Machine Head vydali nedávno nové album "Of Kingdom And Crown". Na jeho podporu vyrazili 8.září 2022 na turné s názvem " Vikings & Lionhearts". Druhým headlinerem tour je AMON AMARATH.

Na otázku, jaký bude set list, Robb neměl jasnou odpověď.

" Budeme hrát myslím, 60 nebo 70 minut. Nemůžeme použít celé nové album. Jde o naše první turné po pandemii a lidé budou chtít slyšet 'Halo' a 'Davidian' a 'Locust' a další hity Machine Head. Na programu tedy budou jak novinky, tak také hodně z naší klasiky.Můžeme odehrát asi 10 písní. Ale nedej bože, aby tam byly třeba 'Slaughter The Martyr' nebo 'Clenching The Fists Of Dissent'. Máme 10minutové skladby. Máme 10 alb. Máme jednu skladbu z každého alba? Nevím, jak to udělat."

"Máme spoustu pyrotechniky; máme obrovskou produkci; máme videostěny; je to největší produkce, jakou jsme kdy měli během naší 30-ti leté kariéry. A vypadá to úžasně!"

MACHINE HEAD s AMON AMARATH vystoupí 16.10.2022 v pražské TipSport Aréně. Jako speciální host zahraje THE HALO EFFECT.

Pořádá PRAGOKONCERT BOHEMIA, a.s.

https://www.pragokoncert.com/cs/koncerty/Amon-Amarth--Machine-Head