ROCK FOR PEOPLE DOPLNIL ČESKOU SCÉNU O TATA BOJS, PSH LIVE BAND NEBO COCOTTE MINUTE

13.02.2023

I přes to, že festival Rock for People přiváží každým rokem ty největší světové hvězdy,  nezapomíná ani na česko- slovenskou hudební scénu.

I přes to, že festival Rock for People přiváží každým rokem ty největší světové hvězdy, letos v čele s MUSE, Slipknot, Machine Gun Kellym a The 1975, nezapomíná ani na česko- slovenskou hudební scénu. V neděli zahraje jedna z nejpopulárnějších současných českých kapel Tata Bojs, která se tak zařadí vedle již oznámené Vypsané fiXy, Wohnoutů a Horkýže Slíže. "Každý ze čtyř festivalových dní od 8. do 11. června bude mít v Parku 360 i svého CZ/SK headlinera," komentuje ředitel festivalu Michal Thomes, a dodává: Vypsaná fiXa odehraje special výroční set ke 20 letům od vydání desky Bestiálně šťastní." Tuzemskou scénu dále zastoupí Cocotte Minute, PSH Live Band, Aiko a mnoho dalších. Nedávno pořadatelé oznámili i první jména doprovodného programu, který tvoří nedílnou součást festivalového programu. Nebude chybět legendární AZ kvíz s Alešem Zbořilem, který se po loňské premiéře stal fenoménem, a tím si v letošním ročníku vysloužil programový slot na na každý den. Dále se mohou fanoušci těšit na Terapii sdílením LIVE v režii Ester Geislerové a Honzy Vojtka a na divadelně-taneční představení Muž z Malty v podání Dekkadancers.

Mezi dalšími nově oznámenými CZ/SK interprety jsou Annabelle, Brando's Eyes, Bratři, Horrible Creatures, Insania, Kašpárek v Rohlíku, Kluci, Lety Mimo, Radosta, The Silver Spoons a Sunset Trail. Festival podporuje i mladé tuzemské talenty, kterým dá letos v rámci soutěže prostor hned ve dvou programových slotech. Začínající kapely tak dostanou šanci zahrát si před několikatisícovým publikem, což je kromě obrovského zážitku také jedinečná šance prorazit. Každý z veřejnosti bude moci nominovat kapelu a následně hlasovat pro její účast na Rock for People. Více informací bude v následujících týdnech zveřejněno na sociálních sítích a webu Rock for People. V rámci tradiční linky retro okénka, které každým rokem s obrovským úspěchem boří mezigenerační hranice, vystoupí na Rock for People jako speciální host Václav Neckář & Bacily. Loni svůj první moshpit v životě takto zažil Ivan Mládek a jeho Banjo Band a v minulosti na Rock for People vystoupil např. i hvězdný Karel Gott.

Vstupenky na festival velmi rychle mizí, pořadatelé předpokládají opět vyprodaný ročník tentokrát s rozšířenou kapacitou 40 tis. návštěvníků. V současné prodejní edici v síti GoOut.net zbývá posledních pár jednotek vstupenek za 3 650 Kč: https://rockforpeople.cz/cs/vstupenky/. Následně dojde ke zdražení edice na 3 790 Kč. Vyprodala se první vlna jednodenních vstupenek na čtvrtek, pátek a neděli, nyní jsou za cenu 2 190 Kč. Na sobotu ještě zbývají vstupenky za 1 990 Kč. V prodeji jsou i speciální vstupenky (VIP, juniorské, seniorské a ZTP), kempy, glamping i parking. Pořadatelé nabízí poprvé v historii také možnost rozložení nákupu vstupenek na tři splátky bez navýšení s partnerem Twisto - Nákup na Třetiny.

Rock for People byl vybrán odbornou porotou mezi TOP 10 nejlepších festivalů v Evropě v rámci prestižních cen European Festival Awards v kategorii Best Medium Festival do 40 tis. návštěvníků. Další velký úspěch bylo izařazení Ameba Production mezi TOP 10 promoterů v Evropě v kategorii Promoter of the Year vedle Live Nation (GB), FKP Scorpio (DE)

nebo Primavera Sound (ES). Je skvělé, že naše práce je vidět na mezinárodní úrovni, na Rock for People hrálo i několik hvězd, které jsou v této anketě nyní mezi TOP 10 objevy roku jako Turnstile, Holly Humberstone, nebo Yard Act," dodává k úspěchu Michal Thomes.

Rock for People se zveřejněním jmen ještě není u konce. V současné době známe přibližně 80 % lineupu. Historicky nejdražší lineup opět nabídne světové show na jednom z největších evropských pódiích, tzv. "Fat Lady" z Německa, která se loni poprvé tyčila na runwayi v Parku 360.Areál má v plánu být do roku 2030 energeticky soběstačný. Festival je průkopníkem v oblasti ekologie a společenské odpovědnosti. Klade důraz na obnovitelné zdroje - využívá stage poháněné vodíkem (v roce 2021 česká premiéra), solárními panely a větrem. Na festivalu se měří uhlíková stopa a třídí 17 druhů odpadů. Festival je bezbariérový a bariéry boří i mezi generacemi, kdy na vybraný koncert legendy české hudební scény vždy uvítá stovku hradeckých seniorů.

Hedlineři prvního večera Slipknot vyprodávají koncerty napříč kontinenty a na turné přinášejí jedinečný zážitek, který zasáhne všechny lidské smysly. S novým sedmým albem "The End, So Far" jsou Slipknot zpět v plné síle! Ze středozápadu Spojených států v tichosti vykvetla žánry i generace přesahující jedinečná kapela bez jakýchkoli možných kompromisů. V sobotu zahraje Machine Gun Kelly, který se naposledy představil českým fanouškům letos v září, a Sportovní hala Fortuna praskala ve švech. Na show opět dokázal, že si fanoušky umí podmanit kdekoli na světě a rozhodně odklonem od rapu neudělal chybu. Současné album Mainstream Sellout je pak fúzí rapu a kytary. Na featu se mu vystřídala jména jako je Travis Barker (blink-182), Yungblud nebo Bring Me The Horizon. Krom hudby mohou fanoušci MGK vidět i ve filmu naposledy v novince, která je právě v kinech Ve znamení býka. Sobota bude patřit britské kytarové senzaci The 1975.Jejich debutové album v UK a USA za prodej skoro půl milionu kusů získalo platinovou desku. Každé další album The 1975 se pak umístilo na první příčce britské hitparády. Po dvaceti letech existence kapela rozhodla poslední deskou oslavit své začátky a zároveň ukázat svůj růst. Výsledkem je možná dosud nejosobitější nahrávka kapely Being Funny in a Foreing Language.Festival zakončí dechberoucí futuristická show MUSE s hypnotickými efekty, nezaměnitelným zpěvem a texty, které se vryjou hluboko pod kůži. To a mnohem víc jsou Muse, jedna z největších a nejúspěšnějších rockových kapel současného hudebního světa. Nová show kapely navazující na nedávno vydané album "Will of the People" se řadí k těm nejlepším živým hudebním vystoupením, které lze na současné hudební scéně vidět a zažít. 


LINEUP ROCK FOR PEOPLE 2023

ČTVRTEK:

Slipknot

Architects, Simple Plan, I Prevail

Anti-Flag, Horkýže Slíže,Lorna Shore, Nothing, Nowhere., Polaris, Shogun Tokugawa, Stray From The Path

PÁTEK:

Machine Gun Kelly

Billy Talent, Hollywood Undead, Ashnikko, Palaye Royale

Annabelle, Brando's Eyes, Horrible Creatures, Lety Mimo, Mod Sun, PSH LIVE Band, Set It Off, Severals, Sleep Token, Sueco, Vypsaná fiXa

SOBOTA:

The 1975

Papa Roach, X Ambassadors, While She Sleeps

Aiko, Cocotte Minute, From Our Hands, Giant Rooks, Hentai Corporation, I Love you Honey Bunny, Landmvrks, Paledusk, Picture This, The Silver Spoons, Wohnout

NEDĚLE:

MUSE

Incubus, Nothing But Thieves

Barns Courtney, Beauty School Dropout, Bratři, Bury Tomorrow, Insania, Kašpárek v rohlíku, Kluci, Man with a Mission, Nothing More, Radosta, Stand Atlantic, Sunset Trail, Tata Bojs, The Amazons, The Chats

Special Guest: Václav Neckář & Bacily