ROCKEŘI Z KAPELY CREEPS HLÁSÍ : "JSME ZPĚT !!!"

18.01.2020

Brněnská rock/metalová skupina Creeps hlásí reinkarnaci a po 5-ti letech se vrací na hudební scénu

Brněnská rock/metalová skupina Creeps hlásí reinkarnaci a po 5-ti letech, kdy byla "u ledu" se dala opět dohromady. Tento rok plánuje vydat singl s videoklipem a chystá návrat na pódia.

Creeps existují již více než 15 let (vznik koncem roku 2004). Za tu dobu stihli vydat tři placky, poslední s názvem "* delete as appropriate v roce 2010.

Svůj comeback tak nějak oficiálně ohlásila svým koncertem k 15.výročí svého vniku s názvem "Creeps are back" ve vyprodané brněnské Melodce.

O tom co kapela chystá, proč měla tak dlouhou pauzu jsme si popovídali s Michalem Vašínem, bubeníkem Creeps.

1. Ahoj Michale, proč tak dlouhá pauza a jaký byl důvod přerušení činnosti ? A co bylo impulsem kapelu znovu probudit ?

Důvod přerušení byl tak nějak neurčitý. S klukama jsme nahráli tři alba, relativně ve stejné sestavě, až na post kytaristy, kde jsme na poslední vydané album * delete as appropriate přibrali Honzu Kučerňáka, skvělého hráče. A tak nějak se naše názory a hudební cítění začaly rozcházet. Přece jenom jsme byli každý naladěný na jinou hudební notu a možná i to bylo v těch songách cítit. A do toho ještě skloubení práce a nově vznikajících rodin. Jak jsem řekl, bylo to asi více aspektů. A impuls pro probuzení kapely? Já s Markem jsme tu myšlenku vlastně měli hned po rozpadu "původní" sestavy. Pár takových záchvěvů jsme v průběhu těch pěti let měli v podobě pár zkoušek s různými hudebníky na inzerát, ale nikdy to nebylo to "pravý ořechový". No a na začátku minulého roku jsme to začali realizovat s větším nasazením a s motivací oněch 15 let výročí od založení, jelikož i fanoušci se začali ozývat s nedočkavostí na nějakou pořádnou akci.

2. Na vašich profilech je sestava kapely složena jen ze dvou členů - tebe a Marka Sedláčka... jaké je nyní složení Creeps ?

Profily jsme ještě neaktualizovali, to je pravda. Tak teda, na basu s námi hraje náš dlouholetý kamarád a kolega z bývalé, brněnské kapely SMRHA Mojma Nejezchleb. Na post kytaristy se nám podařilo přes inzerát najít benjamínka naší grupy Miru Tonnera, kterej má moc dobře našlápnuto, co se týče hry na kytaru a hudebního cítění.

3. Už máte v plánu nějaké koncerty a kdy a kde se na vás můžeme těšit ?

Momentálně domlouváme nějaké koncerty na jaro, ale jelikož se teď pouštíme do nahrávání dvou singlů a klipu, je to časově složitější. Už se rýsují i nějaké festivaly, první potvrzený je 29.8.2020 v Říčanech u Brna.

4. Které skupiny, popř.muzikanti měly na vás vliv, s kterou "vysněnou" kapelou byste chtěli jet na společné turné ?

Na každého z nás měli asi vliv jiné kapely, to bych za kluky nechtěl moc mluvit. Ale co se týče aktuální tvorby, tak stylově a hudebně by jsme se nejspíš shodli na Disturbed, jako kapelu na společný turné.

5. Kdy ty ses poprvé posadil za bicí ? A kdys měl ( a jakou) svoji první "soupravičku" ?

Kapelu Creeps jsem s Markem zakládal ještě jako druhý hráč na kytaru a až po nahrání dema, jako kytarista jsem se pocitově přesunul na bicí. Takže poprvé jsem se posadil za bubny někdy v roce 05-06 a první sestava byla Peavey, za pár tisíc, ale do začáku super sestava.

6. Oblíbení bubeníci ?

Roger Taylor z Queen, Jukka Nevalainen z Nightwish, Lars Ulrich z Metalliky ...

7. Kdy jsi byl naposledy na nějakém koncertě ( na kom?) a chystáš se v nejbližší době někam vyrazit ?

Naposledy jsem byl s manželkou na Edu Sheeranovi v Letňanech a bylo to parádní, na stejném místě jsem byl předtím na ACDC, když tam byli s Axelem. Zatím další koncert v plánu nemám, líbí se mi letošní line-up Masters of rock, ale na mě je na festivalech moc lidí, tak se jim spíš vyhýbám :D Jistěji se přece jenom cítím z podia než pod ním....

8. Co bys chtěl vzkázat vašim fanouškům ?

Ať nás sledují na našich sítích a kanálech, poslechnou si po dokončení nové věci a jsou na sebe hodní. Budeme se na všechny těšit na koncertech a akcích. Díky, za rozhovor.

Díky a těšíme se na viděnou na vašem koncertě !

Keep on rockin