ROGER DALTREY: THE WHO SE BLÍŽÍ KE SVÉMU KONCI

15.01.2024

Za posledních šest desetiletí The Who vydali 12 studiových alb a prodali odhadem více než 100 milionů desek po celém světě.  

The Who završili šest desetiletí koncertování v roce 2022. Kapela vznikla v roce 1962 v Londýně a stala se jednou z nejúspěšnějších skupin všech dob. Od roku 2001, kdy zemřel baskytarista John Entwistle (57), zůstali jedinými původními členy Pete Townshend (kytara, zpěv, hlavní skladatel) a Roger Daltrey (zpěv).

Daltrey, který v březnu příštího roku oslaví 80. narozeniny v rozhovoru pro The Times o The Who řekl, že "tato etapa jeho života skončila". Také řekl, že se potřebuje sejít s Townshendem a domluvit se, co bude dál.

Jediné představení The Who naplánované na rok 2024 se uskuteční v březnu v rámci Rogerova charitativního projektu "Teenage Cancer Trust". Všechny se odehrají v Royal Albert Hall v Londýně.

Za posledních šest desetiletí The Who vydali 12 studiových alb a prodali odhadem více než 100 milionů desek po celém světě. V roce 1990 byli skupinou U2 uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame.