ROTTING CHRIST – KAPELA, PŘED KTEROU SE „KŘIŽOVAL“ DAVE MUSTAINE ZAHRAJE NA „NÁROĎÁK FESTU“ V JAROMĚŘI

19.08.2021

Budeme stát v první řadě metalových bojovníků za svobodu až do konce!

ROTTING CHRIST - kapelu s názvem "Hnijící Kritus" založili v roce 1987 řeckých Athénách Sakis Tolis, Themis Tolis a Jim "Mutilator" Patsuris. Před tím vystupovali pod názvem Black Church. Ve svých počátcích hráli grindcore, poté se přeorientovali na black metal, a později přidali do své tvorby další vlivy. Brzy se propracovali na přední pozice na evropské undergroundové metalové scéně.

V průběhu let skupina kvůli svému jménu čelila řadě problémů, musela zrušit řadu vystoupení. Např. v květnu 2005 frontman skupiny Megadeth Dave Mustaine pohrozil, že odmítne hrát na festu, pokud tam vystoupí Rotting Christ.

"Nečekal jsem něco takového od Davea Mustaina, protože je také metalista a měl by být jako muzikant tolerantní ke všem metalovým žánrům a frakcím. My si myslíme, že křesťanství je to nejhorší, co se v lidské historii mohlo stát. Je to dobře zorganizovaný trik, jak ovládat společnost, takže když vidím někoho, kdo je zanícený křesťan a obhajuje tento systém, je mi ho velmi líto, protože není svobodný," tolik k tomu frontman Sakis.

Jak to s vírou vůbec je, Sakis říká: " Každý má právo věřit čemu chce. Mám respekt ke každému náboženství, mám respekt k víře, ale nemám respekt k organizovanému náboženství, nemám respekt k vykořisťování, které v nich probíhá, a samotní vykořisťovaní si to bohužel neuvědomují."

Další problémy s koncertováním následovaly na Maltě. Pak v roce 2018 po příjezdu do gruzínského Tbilisi byli bratři Solisové zatčeni a dostali se na "seznam nechtěných lidí z důvodu národní bezpečnosti", byli označeni za "satanisty" a "podezřelé z terorismu". Nakonec byli propuštěni a díky místnímu promotérovi, který zalarmoval právníky, fanoušky a novináře se koncert uskutečnil.

Současná sestava Rotting Christ je následující:

Sakis Tolis - zpěv , doprovodná kytara, klávesy, basa (1987 -současnost)

Themis Tolis - bicí (1987 -současnost )

Kostas "Spades" Heliotis - baskytara, doprovodný zpěv (2019 - současnost)

Kostis Foukarakis - sólová kytara, doprovodný zpěv (2019 - současnost)

Skupina dosud vydala 13 alb (poslední v roce 2019 s názvem "The Heretics", řadu EP, singlů a kompilací.

Rotting Christ jsou na scéně již 34 let a za tu dobu si vydobyli řadu uznání a srdcí fanoušků temné muziky. Jejich vystoupení v Jaroměři 25.9.2021 slibuje jedinečný zážitek.