SCORPIONS SE VRACÍ…V ČERVENCI 2024 VYSTOUPÍ V PARDUBICÍCH V RÁMCI SVÉHO „LOVE AT FIRST STING TOUR“

12.12.2023

Pardubice zažijí v létě příštího roku další skvělý koncert. Po oznámeném vystoupení Alice Coopera (17.6.2024, Enteria Arena) se 29.července na stejném místě objeví rockoví "štíři" SCORPIONS.

Scorpions se u nás zjevně líbí a mají zde stálou a velmi početnou fanouškovskou základnu. Loni zahrála kapela v Praze, letos v Brně a příští rok pro změnu v Pardubicích. Netřeba zmiňovat, že oba předešlé koncerty byly vyprodané a i ten avizovaný zřejmě dopadne stejně.

Název turné - Love at First Sting, připomíná jejich stejnojmennou desku z roku 1984, jejíž název by se dal přeložit jako Láska na první bodnutí. Šlo v pořadí o deváté studiové album, které obsahuje tři nejslavnější hity kapely - " Rock You Like a Hurricane ", " Still Loving You " a " Big City Nights ".

Setlist není znám, ale jistě bude průřezem hitů kapely, která za dva roky oslaví neuvěřitelných šedesát let.

Skupina Scorpions vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byli Škorpióni založeni v Hannoveru až v roce 1969. Zakládající sestavu Scorpions tvořil doprovodný kytarista, zpěvák Rudolf Schenker, kytarista Karl-Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony. V roce 1971 Follmera nahradil Rudolfův mladší bratr, skvělý kytarista Michael Schenker, a ke skupině se přidal zpěvák Klaus Meine. Po vydání debutového alba "Lonesome Crow" Michael Schenker v roce 1973 přestoupil ke slavnější anglické formaci UFO a o rok později již ze základní sestavy zůstal jen rytmický kytarista Rudolf Schenker a vokalista Klaus Meine. Oba pak natrvalo zůstali vůdčími osobnostmi Škorpiónů. Za svoji kariéru si Scorpions vyzkoušeli rozmanité metody tvorby – od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu "Eye II Eye", až po čistě akustickou desku "Acoustica". Svých nahrávek prodali více jak 100 milionů a bez nadsázky lze Scorpions považovat za nejúspěšnější německou kapelu.

V Pardubicích na čele s frontmanem Klausem Meinem, kytaristy Matthiasem Jabsem a Rudolfm Schenkerem, bubeníemk Mikkeym Dee a basákem Pawelem Maciwodaem slibují skvělou show.

Koncert pořádá Live Nation, vstupenky v předprodeji od 13.12.2023.

Více info na https://www.livenation.cz/artist-scorpions-1857