SEBASTIEN JAKO POSLEL SVĚTLA A NADĚJE

05.01.2021

Nové album  Sebastien "Integrity" je pro kapelu zlomové.

Rok 2020 bude znamenat v historii kapely Sebastien zásadní zlom. Prvním albem (kompilací) vydaným v tomto roce s názvem "Identity 2010 - 2020" skupina uzavřela jednu etapu svého hraní. Druhým albem "Integrity", vydaným v témže roce, se vydala na novou cestu. 

Jaká bude, ukáže čas...

Každá kapela jednou za čas řeší otázku. - Jak dál? 

Pokud chce oslovit více posluchačů, musí opustit svůj úzký žánrový přístav a vyplout do vzdálenějších vod. Je to risk, a je zcela jisté, že skupina ztratí část svých fanoušků, kteří ji budou vyčítat komerčnost, mainstream a podbízivost. Jinak to bohužel nejde, český rockový a metalový rybníček není zas až tak velký a pravověrných "hrozičů" na březích moc není. Pokud chcete být součástí např. Monster Meetingu a nezůstat jen v mini sálech a bývalých agitačních střediscích s pár diváky, nesmíte koukat zpět.

Sebastien nejsou žádnými hudebními nováčky, moc dobře vědí, co dělají. To dokazuje i nové CD "Integrity". Poprvé komplet v českém jazyce. Poprvé znatelný úkrok do "měkčích" vod.

Už se samotného názvu alba Integrity je jasné, že o žádné prázdné texty a bezduché popěvky nepůjde. Žádná vata slov. Jako by Sebastien měli toho současného marastu a falešné morálky dost a přichází s "vyšším principem". Čestnost, poctivost, bezúhonnost, spravedlnost - to vůbec nejsou sprostá slova. A bez nich náš stále šedivější svět pomalu skomírá...

CD je dostupné ve dvou verzích - v klasickém obalu s 10 skladbami,  v limitované sérii pak v digipacku s unikátním 3D obalem, kde jsou navíc 2 bonusové skladby.

Track list : Tornádo, AntiProrok, Nechtěná, Bičem proti lásce, Jdi dál, Touhy, Věřím, Labyrint, Vstávej, Zatmění + bonusy - Je to v nás a Odkaz bojovníka.

Většina skladeb, které jsou vystavěny na silné a energií nabité melodické lince, zapamatovatelných textech a hutných chórech, má na to umístit se na předních místech v hudebních hitparádách. Tornádo, Nechtěna a Bičem lásky jsou jasnými adepty na to, stát se "hitovkami".

Nejvíce viditelnou je v současnosti skladba Nechtěná, ke které byl natočen i videoklip. Sebastien se při něm spojil s Nadačním fondem Veroniky Kašákové, který pomáhá dětem z dětských domovů. Motivem skladby bylo upozornit na prázdnotu dnešního světa, kdy konzum a honba za penězi válcují mezilidské vztahy a tradiční hodnoty, jako je rodina, manželství, děti. A právě děti to odnášejí nejvíce...

Hlavním autorem hudby je frontman George, svým dílem přispěl i klávesák Dvorkys. Na textech se kromě George podílela jeho manželka Gabriela (Antiprorok, Touhy), katon (Nechtěná) a Dvorkys (Jdi dál).

Integrity, to je v první řadě melodická i energická muzika naředěná ve správném  poměru.  Sound se vyznačuje zkreslenou elektrickou kytarou, dynamickými bicími, hutnou rytmikou, klávesovými doprovody, sborovými vokály. Skladby mají skvěle zvládnutá aranžmá s přesně vypočítanou gradací  jak u samotných skladeb, tak jejich seřazením na CD. 

George, Petri, Dvorkys a Lucas jsou skvělí instrumentalisté a hudební "řemeslníci", a když spojí své síly, musí se dílo podařit.

Ti, co měli možnost album již slyšet ho chválí, ti, co si koupili, nelitují. Stačí projet sociální sítě a začíst se do komentů. 

A už objevují se dohady, jak by album znělo v angličtině, a zda by s ním Sebastien nemohl zacílit na zahraniční trhy... uvidíme...

Na otázku, do jakého žánru nebo škatulky  album zařadit,  má George jednoduchou odpověď : "Dohadovat se, jestli jde o pop rock, pop metal, AOR, hard rock, power metal, prog metal, nebo heavy metal mi připadá legrační - hodnotím raději muziku stylem líbí/nelíbí. A stejně tak bych nechal fanoušky, aby sami prozkoumali, o čem Sebastien a naše nová deska jsou." 

Můžeme jen dodat, svatá pravda.

Sestava Sebastien :

Jiří "George" Rain - zpěv, elektrické a akustické kytary, sbory

Petri Kallio : basová kytara, klávesy, programming

Pavel "Dvorkys" Dvořák - Klávesové nástroje

Lucas R. - bicí

Mix a produkce : Studio Dark Chamber Sounds Úpice

Mastering : Jacob Hansen

Grafika : DisArt Design a Petr Foltera

Label : Smile Music