SEPULTURU OPOUŠTÍ BUBENÍK ELOY CASAGRANDE

28.02.2024

Načasování Eloyova odchodu vyvolalo široké spekulace ohledně jeho možného příchodu do SLIPKNOT. 

SEPULTURA, brazilské thrash metalová ikona včera informovala, že její bubeník Eloy Casagrande se rozhodl odejít z kapely bez předchozího upozornění.

Eloy ke svému odchodu vydal prohlášení: "Rád bych oznámil svůj odchod ze SEPULTURY. Být součástí největší brazilské metalové kapely byl jeden z nejlepších zážitků mého života. Chci poděkovat kapele a všem členům crew.

"Byl to příběh trvající téměř 13 let, ve kterém jsem měl možnost se učit a přispívat každou skladbou, show a nahrávkou. Byly to roky velkého nasazení a intenzity. Udělali jsme 3 studiová alba velmi dobře přijatá kritiky, nespočet koncertů na 5 kontinentech a zažili společně spoustu příběhů, o kterých bych mohl vyprávět. Takže v první řadě znovu opakuji své díky SEPULTUŘE a fanouškům za všechno, co jsme zažili.

Možná to pro fanoušky kapely v tuto chvíli nedává smysl, ale musel jsem se takto rozhodnout s ohledem na nové výzvy, které mě čekají. Vybrat si tu správnou cestu není vždy jednoduché. Můj odchod nikdy nevymaže můj respekt a vděčnost ke kapele.

Je toho hodně, co přijde, a doufám, že budu i nadále dělat spoustu muziky. Uvidíme se na koncertech."

Načasování Eloyova odchodu vyvolalo široké spekulace ohledně možného příchodu do SLIPKNOT, ačkoliv do této chvíle nebylo učiněno žádné oficiální potvrzení, které by to potvrdilo. Dřívější zprávy naznačovaly, že Casagrande se zapojil do jednání se SLIPKNOT a podílel se s nimi na nahrávání dema. Údajně je brán jako preferovaný kandidát pro kapelu, pro svůj talent, všestrannost a osobnost.

Pokud se Casagrande připojí ke SLIPKNOT, bude nejmladším a prvním neamerickým členem kapely. Bude čelit výzvě plnohodnotně nahradit Joeyho Jordisona a Jaye Weinberga, kteří jsou uctíváni fanoušky SLIPKNOT.

Sepultura se s novým bubeníkem zastaví v rámci svého turné 40 YEARS FAREWELL TOUR "Celebrating Life Through Death"! v Praze 23.11.2024.

Akci pořádá Pragokoncert Bohemia, a.s. - https://www.pragokoncert.com/cs/koncerty/2024-sepultura#section-4