SEX DEVIANTS - ZA JINEJ SVĚT...

19.01.2021

Punk v moderním hávu. Ortodoxní pankáči asi z posledního alba SEX DEVIATNS moc nadšeni nebudou, ale ať!

PROKLETÍ PUNKOVÍ BÁSNÍCI A JEJICH JINEJ SVĚT

Sex Deviants jsou tak trochu jiní. Stejně jako název nového alba " Za jinej svět...".

Album se nahrávalo v hostivařském studiu a vyšlo pod značkou Cecek Records. Je k dispozici jak na CD, tak vinylu.

Obsahuje následujících deset skladeb : 1.To jak jsem se, 2.Ten punk, 3.Ta když jsem se, 4. Ta hospodská, 5.Ten metal, 6.Ten netopýr, 7.Ty vlaky, 8. Ten Lazar, 9.Ten Igelit, 10. Ten rock´n´roll.

O kapele Sex Deviants se z bookletu CD nebo vinylu moc nedočtete. Žádní egoisté. Kapela si nedala na obal ani svý jména. Můžete to být dobře promyšlený tah. Pokud budete chtít zjistit, kdo tluče do bicích, seká riffy, trápí basu nebo zpívá, musíte navštívit profil kapely na sociálních sítích nebo stránku Bandzone. 

Sex Deviants, už jen díky svému názvu poutají pozornost. Devianti ? A ještě pankáči ? Hustý...

Kdybych měl popsat album třemi slovy : radost, energie, sound.

Radost z muziky čpí v každém tónu a melodii. Žádné deprese, brodění se v bahnu a apokalyptická proroctví. Mix punku, rocku, možná trochu popu, říkejte si tomu, jak chcete. Dohromady však koktejl, kterej přijde k chuti. 

Některé songy, zejména "Ta hospodská", "To jak jsem se" a "Ty vlaky" by mohly válcovat mainstreamové hitparády. Jasný hity - schopný zacílit na širší spektrum posluchačů, i na ty, kteří se už při slově punk ošklíbnou a zkontrolujou, zda jim náhodou krejčí nezapomněl vytáhnout sichrhajsku, když si nechali šít hadry na míru.

Partička deviantů však nezapomíná ani na své punkové kořeny. "Ten punk", "Ten netopýr", částečně "Ten Lazar". O tom, že jsou schopni zabrousit do ostřejších metalových vod není pochyb - "Ten metal" , ale i hutné riffy v "Ten Lazar" to dostatečně ukazují. Pokud kapelu omrzí punk, může směle konkurovat hardrockovým a metalovým formacím.

Teď k textům (Honza Sovadina&Somálec a Sex Deviants). Zhudebněná poezie novodobých damned poets nebo beatníků okořeněná humorem...("Ten igelit"...vzpomínka na Waldu a láska k pajdavé slečně...)

Ve zpěvu se členové kapely střídají, takže žádný kolovrátek nebo zaseklou desku nečekejte. Změna ve vokálech je přínosem a rozhodně muziku oživí. Všechny nástroje jsou čitelné. Basa, kytara, bicí, zpěv...nic není potlačeno na úkor něčeho. Vše ladí, textům je rozumět. Refrény snadno zapamatovatelné, takže si je po druhém a dalším poslechu budete pamatovat a některé vám uvíznou v hlavě, i když už muzika dohraje.

Tak mě napadlo, kam si tuto muziku s sebou vzít a jak nejlíp vyposlechnout. Tak rozhodně ne na kavalci. S partou kámošů/ek , lehce kartónků pivka nebo cideru, volume doprava a rozjet bomby v nějakým ze všech stran opolstrovaným big obejváku. Něco jak maj třeba v blázinci... a doktor Nešpor by se mohl tlemit za oknem... Prostě totál relax !!!

The end : 

Sex Deviants se podařil novým albem husarský kousek. Klidně by z něj mohli hrát rádia FM, kdyby nebyly připosraný a neměli zaplacený a nalajnovaný playlisty. Mohli tam frčet stejně jako vzdálení příbuzní z Green Day...

    Ale to už je jiná kapitola.