SKUPINA DYMYTRY VYRÁŽÍ DOBÝT EVROPU A SVĚT

13.11.2021

Chceme světu ukázat, že i v České republice existuje skvělá hudba 

Po více než tisícovce koncertů ve své domovské zemi, pěti dosavadních úspěšných studiových albech a platinovém ocenění za poslední nahrávku Revolter se česká moderní metalová kapela Dymytry - která právě nedávno podepsala celosvětovou smlouvu s AFM Records - rozhodla pro krok, který je neobvyklé hned ve dvou ohledech: Revolt, původně natočený výhradně v češtině (pod názvem Revolter), bude prvním albem Dymytry, které vyjde také v anglické jazykové mutaci a zároveň představí nového, dalšího zpěváka.

"Před čtyřmi lety jsme přišli s myšlenkou rozšířit náš hudební rádius mimo Českou republiku. Chceme vystoupit z komfortní zóny a zkusit něco nového a jiného. Po překladu několika našich skladeb do angličtiny jsme se začali poohlížet po možnosti hrát nějaké koncerty v zahraničí," vysvětluje baskytarista Artur "R2R" Mikhaylov.

Po společném singlu s německým počinem Hämatom v září 2018 se obě kapely vydaly v říjnu 2018 na společné turné; toto byly první koncerty Dymytry mimo jejich domovskou zemi.

Mikhaylov: "Turné nám dokázalo, že naše hudba funguje také pro mezinárodní publikum, a to v angličtině." Kapela se tedy rozhodla pro tento pozoruhodný krok a první mezinárodní počin kapely, album Revolt, vyjde 14. ledna 2022 prostřednictvím AFM Records.

"Chceme světu ukázat, že i v České republice existuje skvělá hudba," vysvětluje Mikhaylov. "Cítíme, že naše první anglické album je velmi silná deska, dali jsme do toho opravdu všechno."

Zcela nová anglická verze velmi ceněného alba Revolter bude prvním albem Dymytry, na kterém se objeví nový zpěvák Alen "AL" Ljubic. Dymytry budou i nadále spolupracovat se zpěvákem Protheusem v České republice a s Alenem na mezinárodní scéně, zejména proto, že si kapela oba frontmany velmi váží.

Mikhaylov říká: "Jsme opravdu šťastní, jak Alen nahrál vokály na albu Revolt. Má fantastický a všestranný hlas, široký rozsah a opravdu dobrou energii, což je kombinace, která naší hudbě vlila nový rozměr a spoustu síly. Protheus je také úžasný frontman s charismatickým hlasem a navíc má obrovský talent pro psaní textů s velkou hloubkou a skrytým významem. Navíc si umí získat publikum."

Dymytry se svými třemi hlavními skladateli Mikhaylovem, Jiřím "Dymo" Urbanem a Janem "Gorgy" Görgelem (oba kytara) a také zajímavmi hosty Joakimem Lindbäckem Erikssonem z Brothers Of Metal a ex. kytaristou Rage Victorem Smolskim představí své úspěšné album Revolt mezinárodnímu publiku poprvé 14. ledna 2022 prostřednictvím powerhouse AFM.

Všech 12 skladeb alba prakticky překypuje vysokonapěťovou energií, silnými melodiemi a mocnými rytmy poháněnými nemilosrdně moderním metalem.

Track list:

"Revolt"
"Stronger"
"300" (Feat. Joakim Lindbäck Eriksson - Brothers Of Metal)
"Never Gonna Die"
"Rise And Shine"
"Awaking The Monster"
"Until The World Knows Why"
"Touchdown"
"Tick Tock"
"Hope"
"Somebody's Watching Me" (Feat. Victor Smolski / ex-Rage, Almanac)
"Chernobyl 2.0"


AFM RERORDS je hudební vydavatelství se sídlem v Schwalmstadtu v Německu . Zaměřuje se na hudební žánr heavy metal, smlouvu má s kapelami jako UDO , Doro , Lordi , Kotipelto , Masterplan , Nostradameus a Annihilator...

(MR, bravewords)