STOUNI CHYSTAJÍ NOVÉ ALBUM PŘÍŠTÍ ROK

28.12.2019

Ronnie Wood označil Rolling Stones za "nezničitelné", i když každý z členů kapely má za sebou zdravotní lapálie.

Kapela byla nucena změnit plánované turné počátkem letošního roku, když zpěvák Mick Jagger musel na operaci srdce.

Tato operace následovala Woodovu "rakovinovou bitvu" v roce 2017 spolu s problémy ostatních členů.

"Po 50 letech kouření můj život visel na vlásku," řekl Wood v nedávném rozhovoru pro Sun . "Ale přežil jsem. Doktoři dokázali odstranit nádor z mé levé plíce. Díky bohu, že se rakovina nerozšířila. Nyní moje plíce fungují jako mladíkovi, který nikdy nekouřil". Posledního vajgla típl Ronnie před čtyřmi lety. "

Poznamenal, že 70. léta byla "zdaleka nejdivočejší doba. Nezapomínejme na Charlieho [Watts] , který měl rakovinu hrtanu před několika lety, a Keitha [Richards] s jeho těžkým krvácením po pádu . Vyhrabali jsme se z toho, a to je velký zázrak. Kameny jsou prostě nezničitelné. "

Wood informoval fanoušky o stavu jejich dalšího studiového alba. Kapela plánovala už v roce 2016 nahrát úplně nové LP, ale místo toho se zaměřila na cover Blue & Lonesome .

"Nové album je jako hádanka," řekl. "Stále na něm pracujeme a skládáme ho jako mozaiku. Doufáme, že jej vydáme v roce 2020 a poté budeme pokračovat ve světovém turné. "

Ronnie nedávno vydal sólové album Mad Lad jako poctu jeho idolu a hrdinovi Chucku Berrymu.

Kapela dosud vydala 30 studiových alb, 23 živých alb a četné kompilace. Jejich odhadovaný prodej je vyšší než 250 milionů a je na 10. místě v žebříčku Billboard Hot 100 All-Time Top Artists

Stouni nejsou žádní mladíci : Ronnie Wood (72), Mick Jagger (76), Keith Richards (76), Charlie Watts (78).

Kapela působí na scéně od roku 1962, tj.57 let.

Tak ať vám to "dědkové" šlape jako za mlada !!!