TĚŽKÝ DOOM V ČELE S PSYCHEDELICKÝMI ESOTERIC OVLÁDNE PRAHU

06.11.2023

Žádnej samet se konat nebude. Čeká vás intenzivní psychedelický chaos a drtivě těžký doom!

ESOTERIC, ET MORIEMUR, COLOSALIST, ABSTRACT

17. 11. 2023 – Praha, Underdogs

FB event: https://fb.me/e/JIff5NU0D
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/633

ESOTERIC

asi nemusíme dlouze představovat. Kdo by tohle psychedelií načichlé funeral doomové monstrum neznal. I když tu zkázonosné božstvo poslední album "A Pyrrhic Existence" (2019) představilo loni po boku Saturnus, vzhledem k povaze obludné délky jejich písní koncertů těchto Anglanů není nikdy dost. A jelikož si Esoteric loni připomněli 30 let existence, lze na aktuálním turné očekávat výběr písní zahrnující celou jejich kariéru. Čeká vás intenzivní psychedelický chaos a drtivě těžký doom!

https://facebook.com/esotericukofficial

https://youtu.be/Ak2PCHX5UTM

https://youtu.be/vJqSW3e3dug

https://youtu.be/B5eoiEM0g9U


V roli předkapel se představí hned tři soubory.

ET MORIEMUR 

patří mezi přední představitele českého atmosférického death/doomu. Formace, v níž figurují i členové Silent Stream Of Godless Elegy či Dissolving Of Prodigy, má na kontě čtyři alba. To poslední "Tamashii no Jama" vyšlo v dubnu u renomovaných Transcending Obscurity a je koncepčně se točí kolem havárie letadla japonských aerolinek, při níž v srpnu 1985 zahynulo přes 500 lidí. "Čerpali jsme především z příběhů cestujících a posledních vzkazů, které napsali rodině. Další inspirací byla tradiční japonská poezie haiku," poznamenává zpěvák Zdeněk.

https://facebook.com/etmoriemur
https://youtu.be/tDkQu15MM-Y
https://youtu.be/2pNmlg7RRjs

I COLOSALIST 

jsou historicky propojeni se Silent Stream Of Godless Elegy. V jejich čele je totiž Petr Staňek obklopený i dalšími ex-členy SSOGE, který v COLOSALIST vzkřísil atmosféru 90. let a éru, kdy tuzemské kluby rozezníval český doom. Pokud vás právě toto období zasáhlo, dávejte pozor a nechte se unést nenapodobitelným duchem původního českého pagan doomu. COLOSALIST pracují na novém albu, které nahrávají ve Finsku.

https://facebook.com/colosalist
https://youtu.be/k3W91gDTE5I
https://youtu.be/ba5mrOsXW1A 

ABSTRACT 

jsou instrumentalisté z Banské Bystrice, kteří na hudobní scéně působí od r. 1995. Svojí energickou show a prepracovanou hudbou s atmosférou dokáží strhnout každého. Na kontě mají tři alba (Fragmenthea, The Pantomime in Neosolium a Lightheory) a momentálně dokončují prozatím bezejmennou novinku, takže zahrají i žhavé pecky z připravovaného alba. Jednoznačně je na co se těšit.

https://facebook.com/abstractinstrumental
https://youtu.be/4qI6uH09omU 


Vstupenky jsou v prodeji i v síti Ticketmaster a GoOut.