THE RASMUS VYDÁVAJÍ ENERGICKÝ SINGL RISE, PŘIPRAVUJÍ NOVÉ ALBUM A 15. ŘÍJNA VYSTOUPÍ V PRAZE!

14.06.2022

Skupina THE RASMUS se po vystoupení, kterým reprezentovala Finsko ve velkém finále soutěže Eurovize, vrací s novým singlem Rise.  

Skladba Rise, kterou napsal a produkoval Desmond Child, je energickou rockovou skladbou s orchestrálními prvky a je zároveň jednou z "nejnadupanějších" písní kapely za dlouhou dobu.

"Rise je o boji s depresí. Covid byl poslední kapkou pro mnoho lidí, kteří mají problémy s duševním zdravím, včetně mě. V klipu tanečníci představují zlé síly a snaží se nás stáhnout pod zem. Přesto má píseň pozitivní poselství, nevzdávat to bez ohledu na to, jak těžce s vámi život zachází," říká zpěvák Lauri Ylönen.

Nové album THE RASMUS, které se rovněž bude jmenovat Rise, vyjde 23. září u Playground Music. Album produkovali Desmond Child a Joshua a bude obsahovat skladby s bývalým kytaristou Paulim Rantasalmim a také nahrávky s novou kytaristkou Emilií "Emppu" Suhonen. Kompletní seznam skladeb ještě nebyl zveřejněn, ale níže si už můžete prohlédnout působivý obal, který vytvořil Henrik Walse a fotografie na něj pořídil Venla Shalin.

Album Rise bude k dispozici jak v digitální podobě, tak na CD a LP a vyjde i ve speciálním limitovaném a podepsaném boxu s CD/LP, odznakem s logem a artbookem.

Skupina Rasmus vystoupí 27. června v Odeonu Herodes Atticus v Řecku na speciálním benefičním koncertu "Desmond Child Rocks The Parthenon" po boku Alice Coopera, Bonnie Tyler a samotného Desmonda Childa.

V létě se Rasmus představí na řadě finských festivalů a na přelomu října a listopadu vyrazí na turné po EU a Velké Británii.

V Praze soubor vystoupí 15. října ve Foru Karlín. 

Předprodej na pražský koncert zde: https://www.livenation.cz/show/1332290/the-rasmus/prague/2022-10-15/cz