THRASH NÁŘEZ SHAARK HLÁSÍ ALBUM I KLIP

24.11.2023

SHAARK momentálně patří k nejstarším aktivním thrashovým kapelám na naší scéně.  

SHAARK momentálně patří k nejstarším aktivním thrashovým kapelám na naší scéně. Ústřední duo úročí zkušenosti s koncertováním s americkou deathmetalovou legendou MASTER a vydávají nový klip, jež je předvojem chystané desky.

Chystaná deska bude opět napěchovaná těžkými sociálními tématy, která trápí a táhnou ke dnu naši společnost, jak napovídá sám titul desky "Hybrid War". Neméně svízelnou situaci rozebírá úvodní skladba desky "The Emperor of Evil". Alex k jejímu textu podotýká: "O text se postaral Majky a já ho osobně vnímám tak, že poukazuje na ty mocné, kteří si chtějí plnit sny, aby se jim posmrtně stavěly pomníky slávy, zatímco obyčejní lidé ve válkách umírali, umírají a umírat, bohužel, budou."

Hudebně byl singl "The Emperor of Evil " od své rané fáze jasným tahounem desky: "S touto skladbou přišel Baja až ke konci tvoření. Když jsem tuto skladbu slyšel, věděl jsem, že je to jednoznačně otvírák desky. Baja pak dotvořil aranže a začátek riffu jsme použili i do intra ve zpomaleném sledu,"shoduje se Alex se Zendalem: "The Emperor of Evil priniesol do skusobne Baja. Priamočiary thrash direct song. Celú vec mal pripravenú, takže sme si ju 2 razy zahrali a bolo hotovo. Nekompromisná thrashovka."

Ač k thrashové vypalovačce vzniká jen lyric video, vtáhne do sebe diváka stejně jako řezanice samotného singlu: "Povedl se k ní udělat hodně drsný lyric klip, dělal nám ho náš kámoš Patrik Bartek,"uzavírá Baja.