THRASHOVÍ MATADOŘI SHAARK VYDÁVAJÍ SINGL „THE RIGHT TO KILL“

13.10.2023

SHAARK nepolevují v přímočarosti úderného metalu naplněného thrash metalovými riffy, rozhýbávaného groovy houpačkami a hnaného death metalovým válcem.  

O SHAARK nebylo v českém hudebním rybníčku po jistou dobu slyšet, přestože se jedná o kapelu důvěrně známou každému thrashovému přívrženci. Na scénu však naběhli v plné polní a do návštěv studia vnášejí znovu pravidelnost a řád.

SHAARK nepolevují v přímočarosti úderného metalu naplněného thrash metalovými riffy, rozhýbávaného groovy houpačkami a hnaného death metalovým válcem. V takovém duchu se nese i prvnís ingl - agresivní"The Right to Kill", k němuž vychází i lyric video. 

Alex vysvětluje, jaké záměry s prvním singlem kapela původně měla: "Skladba "The Right to Kill" byla pro novou desku složená jako první. Začátek a refrén zněl původněúplně jinak. Měla být zároveň otvírákem k nové desce a bylo pro ni připravené i intro. Ale nakonec při změně aranžmá byla přesunuta tak, aby otevřela druhou stranu LP. Celkový proces byl hodně rychlý, písničku jsme zmákli během jedné zkoušky." Zpěvák Peroon doplňuje okolnosti vzniku a práci na aranžmá skladby poznámkou k textu: "Song je o celkově neutěšené situaci okolo nelegální migrace a o nepsaném právu se proti ní bránit jakýmikoliv prostředky. Vše samozřejmě v nadsázce."Nová deska, která vyjde 16. února 2024 pod názvem "Hybrid War", potěší i sběratele retro nosičů. Kapela se ji opět rozhodla vydat na klasickém černém vinylu, tentokrát ve formátu gatefold.

Co do stručné historie SHAARK vznikli roku 1991, momentálně patří k nejstarším aktivním kapelám na naší scéně, v umělecké pauze dva z kmenových členů kapely hráli s americkou death metalovou legendou MASTER. Kromě pěti řadovek mají na kontě předskakování velikánům jako jsou SODOM, HOLY MOSES, EXODUS nebo TESTAMENT.